Xiaomi Mi Air Purifier 2 – HIT czy KIT? Recenzja oczyszczacza powietrza w świetnej cenie

xiaomi-mi-air-purifier-15

Jako, że jestem nałogowym alergikiem (nie polecam) to od pewnego czasu zastanawiałem się nad oczyszczaczem powietrza od Xiaomi. W sieci krążyły plotki, że to pomaga i da się żyć we własnym domu. Po ponad 2 tygodniach mogę w końcu podzielić się moją opinią na jego temat!

Recenzja wideo oczyszczacza Xiaomi Mi Air Purifier 2

Opakowanie oczyszczacza Xiaomi

Mi Air Purifier 2 zapakowany jest w proste, kartonowe pudełko całkiem sporych rozmiarów. Jeśli więc będziecie rozważać zakupy tego urządzenia z Chin, warto skorzystać z oferty, w której sprzedawca zajmie się za Was kwestiami celnymi. W innym wypadku jest duże prawdopodobieństwo, że naliczone zostaną dodatkowe opłaty (VAT + cło).

IMG_20170804_145724

Wewnątrz znajduje się chińska instrukcja obsługi oraz kabel zasilający (domyślnie jest chiński). Oczyszczacz natomiast jest dobrze zabezpieczony styropianowym usztywnieniem.

Wygląd i jakość wykonania Mi Air Purifier 2H

Obudowa całego oczyszczacza jest białą bryłą, wykonaną z wysokiej jakości plastiku, bez zbędnych wodotrysków. W jego górnej części znajdują się dwa wentylatory (Xiaomi zaczerpnęło pomysł z silników odrzutowych) oraz przycisk zmiany trybu pracy / wyłącznik.

Dolna część bryły to otwory, przez które wciągane jest powietrze do filtra. Z tyłu natomiast znajduje się przycisk zmiany jasności diod oraz klapa, przez którą możemy wyjąć filtr znajdujący się wewnątrz urządzenia.

UŻYTKOWANIE XIAOMI MI AIR PURIFIER 2

Uruchomienie i korzystanie z oczyszczacza powietrza Mi Air Purifier 2 należy do bardzo prostych. Wystarczy pobrać aplikację Mi Home i połączyć się z siecią WiFi, by wyszukać w aplikacji urządzenie. Po połączeniu możemy śledzić informacje na temat zapylenia w pomieszczeniu oraz stanu filtrów.

W aplikacji możemy także zmieniać tryb pracy urządzenia (nocny/automatyczny/turbo) oraz ustawić godziny pracy urządzenia. Mamy także wpływ na jasność diod informujących o pracy urządzenia. Jeśli zapylenie nie jest wysokie, to urządzenie działa bezgłośnie. Podobnie jak w trybie nocnym – nie wiadomo nawet, że jest włączone, a wierzcie mi – mam bardzo lekki sen i nawet zbyt głośne oddychanie kogoś w pobliżu sprawia, że nie mogę zasnąć.

Jeśli natomiast chodzi o działanie Xiaomi Mi Air Purifier 2, to po 3 tygodniach mogę stwierdzić, że działa. Jestem alergikiem i po kilku dniach działania oczyszczacza muszę stwierdzić, że przesypiam noce „spokojnie”. Trafiłem na dobry okres, gdzie za oknem (wieś) trwają żniwa, więc zapylenie jest całkiem duże. Dużo użytkowników tego sprzętu używa go też w dużych miastach, które mają kłopoty ze smogiem – w Chinach jest on codziennością, a u nas powoli się pojawia. Producent deklaruje także, że filtr bez problemu zbierze z powietrza włosy jak i zwierzęcą sierść. Zauważyłem też, że mniej kurzu zbiera się w pokoju, jeśli Mi Air Purifier 2 pracuje ciągle.

Jeśli natomiast chodzi o minusy, to zauważyłem, że wysusza on powietrze (a przynajmniej takie mam odczucia) oraz (niestety) nie ma możliwości ustawienia godzin pracy w poszczególnych trybach – nie możemy, np. ustawić godzin pracy trybu nocnego. Jeśli ktoś planuje zakup, polecam zaopatrzyć się także w jakikolwiek nawilżacz, by warunki były bardziej komfortowe.

FILTR CZĄSTECZEK

Xiaomi Mi Air Purifier 2 wyposażony jest w jeden, trzywarstwowy filtr – podstawowy, Toray EPA oraz aktywny filtr węglowy, który usuwa cząsteczki z powietrza. Producent sugeruje wymianę co około pół roku, a koszt samego filtra to około 48$ (na Aliexpress). W Polsce filtry też można znaleźć w kilku sklepach (w cenie około 250 zł).

Jego wymiana natomiast jest banalnie prosta i zajmuje niecałą minutę. Wystarczy otworzyć klapę z tyłu urządzenia, wysunąć stary filtr, wsunąć nowy i zamknąć. Następnie wystarczy zresetować w aplikacji informacje o filtrze, by aplikacja od nowa naliczała zużycie.

Co myślicie o oczyszczaczu powietrza Xiaomi?

Zamów oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2H

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!