Zaledwie wczoraj pojawiły się w sieci pierwsze informacje na temat Xiaomi Mi Band 4, a już dziś wyciekły pierwsze dane dotyczące specyfikacji urządzenia. Wszystko wskazuje na to, że opaska będzie godnym następcą swojego poprzednika.

Mi Band 4 z NFC

Certyfikacja urządzenia Xiaomi może sugerować, że sprzęt ten jest bliżej niż wcześniej nam się wydawało. Co więcej to właśnie certyfikacja zdradziła nam, że na rynek trafią dwie wersje urządzenia – z NFC oraz bez. Pamiętajmy o tym, że sytuacja wyglądała bardzo podobnie w przypadku Mi Band 3. W opasce sportowej NFC nie służyło jednak do płatności zbliżeniowych, a co za tym idzie w europejskiej dystrybucji zostaliśmy sprzęt pozbawiony tego modułu.

xiaomi mi band 4

Tym samym informację o NFC w Xiaomi Mi Band 4 traktowałbym z pewnym dystansem. Oczywiście tego typu urządzenie zapewne trafi na rynek, ale ciężko powiedzieć czy tym razem gigant z Państwa Środka postanowi umożliwić użytkownikom płacenie przy pomocy opaski sportowej. Bardzo możliwe, że sytuacja się powtórzy, a co za tym idzie na Starym Kontynencie, a w tym i w Polsce otrzymamy Mi Banda 4 bez NFC. Funkcja ta może być zarezerwowana tylko dla Chińczyków, którzy i tak płacą przy pomocy kodów QR, a NFC wykorzystują do zupełnie innych celów.

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 4 zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku!

To jednak nie jedyna informacja dotycząca Xiaomi Mi Band 4. Opaska sportowa otrzyma także Bluetooth 5.0, ale oczywiście urządzenie będzie kompatybilne także z starszymi smartfonami. I to tak naprawdę wszystko co wiemy na temat kolejnej generacji opaski giganta z Państwa Środka. Pamiętajmy o tym, że to właśnie Mi Bandy są jednym z sprzętów z portfolio chińskiej firmy, które sprzedają się najlepiej. Czy podobnie będzie wyglądać sytuacja z Mi Band 4? Jeśli Xiaomi nadal będzie podążać wyznaczoną przez siebie ścieżką to zapewne tak!

Czekacie na premierę Xiaomi Mi Band 4? Czego oczekujecie po tej opasce? Zapraszamy do dyskusji!