Strona główna Aktualności Xiaomi Mi Band 4 dostanie Bluetooth 5.0 i NFC!

Xiaomi Mi Band 4 dostanie Bluetooth 5.0 i NFC!

-

Zaledwie wczoraj pojawiły się w sieci pierwsze informacje na temat Xiaomi Mi Band 4, a już dziś wyciekły pierwsze dane dotyczące specyfikacji urządzenia. Wszystko wskazuje na to, że opaska będzie godnym następcą swojego poprzednika.

Mi Band 4 z NFC

Certyfikacja urządzenia Xiaomi może sugerować, że sprzęt ten jest bliżej niż wcześniej nam się wydawało. Co więcej to właśnie certyfikacja zdradziła nam, że na rynek trafią dwie wersje urządzenia – z NFC oraz bez. Pamiętajmy o tym, że sytuacja wyglądała bardzo podobnie w przypadku Mi Band 3. W opasce sportowej NFC nie służyło jednak do płatności zbliżeniowych, a co za tym idzie w europejskiej dystrybucji zostaliśmy sprzęt pozbawiony tego modułu.

xiaomi mi band 4

Tym samym informację o NFC w Xiaomi Mi Band 4 traktowałbym z pewnym dystansem. Oczywiście tego typu urządzenie zapewne trafi na rynek, ale ciężko powiedzieć czy tym razem gigant z Państwa Środka postanowi umożliwić użytkownikom płacenie przy pomocy opaski sportowej. Bardzo możliwe, że sytuacja się powtórzy, a co za tym idzie na Starym Kontynencie, a w tym i w Polsce otrzymamy Mi Banda 4 bez NFC. Funkcja ta może być zarezerwowana tylko dla Chińczyków, którzy i tak płacą przy pomocy kodów QR, a NFC wykorzystują do zupełnie innych celów.

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 4 zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku!

To jednak nie jedyna informacja dotycząca Xiaomi Mi Band 4. Opaska sportowa otrzyma także Bluetooth 5.0, ale oczywiście urządzenie będzie kompatybilne także z starszymi smartfonami. I to tak naprawdę wszystko co wiemy na temat kolejnej generacji opaski giganta z Państwa Środka. Pamiętajmy o tym, że to właśnie Mi Bandy są jednym z sprzętów z portfolio chińskiej firmy, które sprzedają się najlepiej. Czy podobnie będzie wyglądać sytuacja z Mi Band 4? Jeśli Xiaomi nadal będzie podążać wyznaczoną przez siebie ścieżką to zapewne tak!

Czekacie na premierę Xiaomi Mi Band 4? Czego oczekujecie po tej opasce? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłogizchina.it
Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej