Xiaomi Mi Band 5 NFC z certyfikacją NCC. Czy doczekamy się premiery tego urządzenia?

Xiaomi Mi Band 5 NFC z certyfikacją NCC. Czy doczekamy się premiery tego urządzenia?

Po premierze Mi Banda 5 w wersji globalnej mogliśmy usłyszeć wiele głosów fanów marki, którzy byli rozczarowani brakiem NFC. Nic nie wskazywało na to, aby sytuacja miała się zmienić, ale teraz tajemnicza nowość została certyfikowana na Tajwanie!

Xiaomi Mi Band 5 w wersji globalnej z NFC jednak powstanie?

Certyfikacja NCC wprawdzie nie zdradza nam nic na temat samej specyfikacji, ale myślę, że nazwa Mi Band 5 NFC jest wystarczająca, aby wzbudzić naprawdę sporo emocji. Oczywiście może być także chińska wersja opaski Xiaomi, w której NFC nie jest wykorzystywane do płatności zbliżeniowych, a do sterowania inteligentnym domem czy zakupu biletów w komunikacji miejskiej. Z drugiej strony bardzo często sprzęty certyfikowane w tajwańskim NCC trafiają nie tylko na tamtejszy rynek, ale także pojawiają się w wersji globalnej.

Xiaomi Mi Band 5 NFC z certyfikacją NCC. Czy doczekamy się premiery tego urządzenia?

Bez wątpienia wykorzystanie modułu zbliżeniowego NFC w Mi Band 5 w wersji globalnej bez wsparcia dla płatności opaską byłoby całkowicie bez sensu. Co więcej jakiś czas temu w aplikacji Mi Fit został zauważony Mi Band 5 Pro i tam także była mowa o obecności NFC. Myślę, że Xiaomi doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na rozwiązanie to czeka gigantyczna wręcz liczba fanów, którzy chcą wykorzystywać inteligentną opaskę nie tylko do codziennego monitorowania aktywności, ale także do płatności zbliżeniowych.

Zobacz także: Xiaomi zapowiada kolejne wydarzenie. Tym razem na rynek ma trafić aż kilka nowości!

Czy sprzęt ten faktycznie trafi na rynek? Na tę chwilę ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Jeśli Mi Band 5 faktycznie pojawi się w wersji globalnej z NFC oraz wsparciem dla Google Pay lub innej aplikacji pozwalającej na płacenie opaską to myślę, że sprzedaż tego sprzętu może przekroczyć wszystkie prognozy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Band 5.

Czekacie na premierę Mi Banda 5 w wersji globalnej z NFC? A może korzystacie z tej wersji opaski, która już teraz pojawiła się w sprzedaży w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!