Xiaomi Mi Band 6 jest już gotowy do sprzedaży!

mi band 5 kroki

Mi Band to niezwykle popularna seria opasek sportowych. Już niedługo ma się pojawić kolejna, już szósta generacja sprzętu. Jak się okazuje, Xiaomi właśnie potwierdziło, że Mi Band 6 jest już gotowy do sprzedaży!

Mi Band 6 jest już gotowy!

Zepp Health (niegdyś firma znana pod nazwą Huami Technology) to producent elektroniki noszonej będący w partnerstwie z Xiaomi. Jak się okazuje, podczas jednego ze spotkań, przedstawiciel Zepp Health potwierdził, że opaska Mi Band 6 jest już gotowa do sprzedaży. Niestety, nie wiemy jednak kiedy ona faktycznie będzie dostępna do kupienia.

Warto przeczytać: Xiaomi Mi Band 5 to krok w tył i dwa kroki w przód [recenzja]

A czym charakteryzować się ma Xiaomi Mi Band 6? Jak mówią przecieki, Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować GPS, co pozwoli na trening w samej opasce, bez smartfona w kieszeni. Nie wiemy jednak jak korzystanie z GPS-a wpłynie na czas pracy na baterii. Jednak to nie jest koniec! Jak mówią najnowsze dane, Mi Band 6 zaoferuje ostatnio popularny pomiar nasycenia krwi tlenem (SpO2), który jest bardzo ważny podczas aktualnie trwającej pandemii – w zasadzie opaska będzie mogła zastąpić pulsoksymetr. Mało tego, najnowszy smartband Xiaomi ma być zintegrowany z asystentem głosowym Amazon Alexa. Funkcja ta pojawiła się już w Xiaomi Mi Watch za sprawą ostatniej aktualizacji, o której więcej dowiecie się >>stąd<<.

mi band 5 na ręce
Xiaomi Mi Band 5

Co ciekawe, Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować coś, czego nie ma nawet w Mi Watchu, a jest to odpowiadanie na powiadomienia. Tak, mała opaska fitnessowa ma pozwolić na odpowiadanie na SMS-y oraz na wiadomości z popularnych komunikatorów internetowych. Nie będzie to jednak pisanie dowolnego tekstu, a wysyłanie gotowych odpowiedzi, na przykład „Nie mogę teraz rozmawiać.”.

Bez wątpienia Xiaomi Mi Band 6 będzie ogromnym hitem i ciężko temu zaprzeczyć. Muszę jednak zaznaczyć, że aktualnie Xiaomi oferuje bardzo dużo technologii noszonej w przedziale do 500 złotych. Potencjalny klient może się zdecydować nie tylko na różne generacje Mi Banda, ale również zegarki typu Mi Watch Lite i Mi Watch. Ciekawe więc czy Mi Band 6 będzie na tyle dobry i charakterystyczny, aby mógł przebić się przez wewnętrzną konkurencję.

Korzystacie z Mi Banda? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!