Xiaomi Mi Watch jest jeszcze szybszy! Wszystko dzięki aktualizacji

xiaomi mi watch
Xiaomi Mi Watch

Xiaomi Mi Watch pojawił się na naszym rynku zaledwie kilka dni temu i już zdążył podbić serca wielu użytkowników. Smartwatch ma jednak pewne problemy, jednak Xiaomi stara się to naprawić. Dzięki aktualizacji 1.2.52 zegarek działa jeszcze szybciej!

Xiaomi Mi Watch – to naprawdę fajny sprzęt!

Mi Watch to nowy zegarek Xiaomi, którzy lubią Mi Banda, ale (wszak apetyt rośnie w miarę jedzenia) oczekują nieco więcej. Do tej grupy należę i ja, bowiem miałem Mi Banda 1S, następnie kupiłem udanego Mi Banda 4, aż nie tak dawno temu przesiadłem się na już nieco mnie udanego Mi Banda 5. Jednak w coraz mniejszych pieniądzach możemy zakupić coraz lepsze inteligentne zegarki, a ja sam zdecydowałem się właśnie na Mi Watcha.

Mi Watch kusi wieloma rzeczami, jednak ja wymienię kilka ważnych cech. Przede wszystkim długi czas pracy na jednym naładowaniu, który pozwala na zapomnienie o ładowarce nawet na 2 tygodnie. Świetny również jest wyświetlacz AMOLED, a także szczegóły na temat wielu elementów – chociażby pogody, stresu, energii czy tętna. Oczywiście nie możemy zapomnieć o jak ważnym w dzisiejszych czasach SpO2, dzięki czemu nie potrzebujemy dodatkowo wyposażać się w pulsoksymetr.

xiaomi mi watch
Xiaomi Mi Watch

Xiaomi Mi Watch – Aktualizacja 1.2.52

To, co mnie zdziwiło, to częstotliwość aktualizacji. Zegarek mam od kilku dni i dostałem już dwie aktualizacje, choć ta pierwsza prawdopodobnie pojawiła się kilka(naście) dni przed moim zakupem. Wróćmy jednak do uaktualnienia 1.2.52, bowiem rozwiązuje ono jeden z bardziej drażniących problemów w Mi Watchu.

Warto przeczytać: Xiaomi Mi Band 5 to krok w tył i dwa kroki w przód [recenzja]

Otóż korzystanie z Mi Banda 5 przyzwyczaiło mnie do tego, że po podniesieniu ręki ekran zaświeca się niemalże natychmiast. Natomiast w Mi Watchu po podniesieniu ręki musimy odczekać pewną chwilę, co bezwarunkowo wymusza na nas użycie drugiej ręki i naciśniecie przycisku home. Firmware 1.2.52 naprawia ten problem, co zauważyłem niemalże od razu. To sprawia, że zegarek – przynajmniej w naszym odczuciu – działa szybciej!

Co jeszcze wprowadza nowa aktualizacja? Oto lista:

  • Amazon Alexa (funkcja niedostępna w Polsce)
  • Eksperymentalna funkcja do sterowania aparatem telefonu za pomocą zegarka
  • Dwa nowe ekranu zegarka w trybie czuwania
  • Zoptymalizowano wybudzanie zegarka
  • Zoptymalizowano włączanie i wyłączanie autopauzy i treningu za pomocą zegarka
  • Naprawiono znane błędy

Aktualizacja prawdopodobnie jest już u Was dostępna. Aby ja wykonać należy uruchomić aplikację Xiaomi Wear, a odpowiednie powiadomienie powinno wyskoczyć w formie okna. Wykonanie uaktualnienia trwa około 15 minut.

Korzystacie z Xiaomi Mi Watch? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!