Kolejny fintech wprowadzi płatności Mi Bandem 6 NFC!

xiaomi mi band 6

Do Europy została wprowadzona długo wyczekiwana opaska Xiaomi Mi Band 6 z NFC, która pozwala nam zapłacić zbliżeniowo. Pozostaje jednak kwestia tego, które banki zdecydują się na wprowadzenie tej funkcji. Ostatnio informowaliśmy Was o planach mBanku. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, że zrobić chce to również fintech ZEN.

ZEN zapowiedział wprowadzenie płacenia opaską Xiaomi Mi Band 6

Opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 z NFC pojawiła się na europejskim rynku stosunkowo niedawno. Teraz jednak trwa ciekawy proces, w którym to banki i fintechi wprowadzają obsługę tej technologii. W Polsce, póki co, takowe płatności zbliżeniowe planuje wprowadzić mBank. Jak się okazuje, to samo zrobi też polski fintech ZEN.

Xiaomi Mi Band 6
Xiaomi Mi Band 6

Jak twierdzi ZEN, będzie on jednym z pierwszych podmiotów w Polsce, który umożliwi płatności chińską opaską. Płatności te będą akceptowane wszędzie tam, gdzie obsługiwane są karty zbliżeniowe Mastercard. W przypadku Polski, jest to niemalże każdy terminal płatniczy jaki znajdziecie w przeróżnych placówkach, w tym w sklepach, kinach czy drogeriach.

Xiaomi Smart Band 6 NFC ma pojawić się w polskich sklepach jeszcze w październiku, prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych dni. Jego cena stoi pod znakiem zapytania, jednak przewidujemy, że będzie to około 250 złotych. Poza oczywiście płatnościami zbliżeniowymi, zaoferuje on mniej więcej te same funkcje, które ma już dobrze znany nam Mi Band 6, którego recenzję przeczytacie >>tutaj<<.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!