Wiemy który polski bank obsłuży płatności Mi Bandem 6 NFC!

mi band 6

Wczoraj odbyła się gorąca premiera nowej wersji opaski Mi Band 6 marki Xiaomi. Niewiele różni się ona od pierwowzoru, ale ma jedną ważną rzecz – NFC z płaceniem. Tak, płacenie zbliżeniowe opaską kosztującą mniej niż 300 złotych to naprawdę ciekawa opcja. Jak się okazuje, płatności będą dostępne również w Polsce i już wiemy, który bank to zaoferuje.

Xiaomi Mi Band 6 NFC: to mBank jako pierwszy pozwoli płacić opaską

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC (bo tak nazywa się on w Polsce) wywołał niemałe poruszenie. Głównie za sprawą ważnego elementu jakim jest płacenie zbliżeniowe. Jednocześnie jest to największy skok funkcji i możliwości od czasów Mi Banda 4. Wiedzieliśmy, że płatności będą dotyczyć właścicieli kart Mastercard, jednak nic nie było wiadome na temat banków.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez serwis Cashless, w Polsce to właśnie m.in. mBank jako pierwszy zaoferuje płacenie opaską Xiaomi. Co ciekawe, sam mBank w tym temacie milczy. Może czeka na pewne “dopięcia”? Tego nie wiemy.

Warto dodać, że Bank Pekao i Alior analizują możliwość wprowadzenia płatności Mi Smart Bandem 6, ale zaznaczają, że jest za wcześnie, aby wydawać oficjalne decyzje. Nową opcją płacenia nie są zainteresowani Getin oraz Santander – przynajmniej na ten moment.

mi band 6
Xioami Mi Smart Band 6

Nieoficjalnie mówi się, że trwają zaawansowane prace nad wprowadzeniem obsługi płacenia opaską sportową Xiaomi. Finał tych działań ma nastąpić za około 2-3 tygodnie. My natomiast nadal czekamy na wprowadzenie Mi Smart Banda 6 NFC na nasz rynek. Pod znakiem zapytania stoi nie tylko data polskiej premiery, ale również cena. Nie powinno to być jednak więcej niż 300 złotych.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!