Xiaomi Mi Band 6 ma być jeszcze lepszy niż się nam wydaje!

mi band 5 woda

Opaski sportowe Xiaomi Mi Band to niezwykle popularne urządzenia, które oferują wiele funkcji w atrakcyjnych cenach. Już niedługo pojawi się Mi Band 6, który prawdopodobnie zaskoczy nas funkcjonalnością!

Pierwszy Mi Band zdobył ogromną popularność na całym świecie – również w Polsce. Sam miałem go w wersji 1s, która wyróżniała się białymi diodami i pulsometrem. Choć z punktu widzenia 2021 roku, urządzenie to wydaje się być dosyć archaiczne – wszak nie miało wyświetlacza – tak w rzeczywistości było bardzo użyteczne i przyjemne.

Mi Band 2 i Mi Band 3 powtórzyły sukces pierwowzoru, a Mi Band 4 zaskoczył nas kolorowym, świetnym i czytelnym wyświetlaczem, a także ogromną funkcjonalnością i długim czasem na baterii. I to w cenie około 150 złotych! Opaska Xiaomi Mi Band 5 również zyskała popularność, choć to była tylko lekko poprawiona wersja poprzednika. Zarówno Mi Banda 4, jak i Mi Banda 5 miałem i bardzo miło wspominam – zwłaszcza 4. generację.

xiaomi mi band 5 na plaży
Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 6 zaskoczy nas ważnymi funkcjami

Jak mówią przecieki, Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować GPS, co pozwoli na trening w samej opasce, bez smartfona w kieszeni. Nie wiemy jednak jak korzystanie z GPS-a wpłynie na czas pracy na baterii. Jednak to nie jest koniec!

Jak mówią najnowsze dane, Mi Band 6 zaoferuje ostatnio popularny pomiar nasycenia krwi tlenem (SpO2), który jest bardzo ważny podczas aktualnie trwającej pandemii – w zasadzie opaska będzie mogła zastąpić pulsoksymetr. Mało tego, najnowszy smartband Xiaomi ma być zintegrowany z asystentem głosowym Amazon Alexa. Funkcja ta pojawiła się już w Xiaomi Mi Watch za sprawą ostatniej aktualizacji, o której więcej dowiecie się >>stąd<<.

Warto przeczytać: Xiaomi Mi Band 5 to krok w tył i dwa kroki w przód [recenzja]

Co ciekawe, Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować coś, czego nie ma nawet w Mi Watchu, a jest to odpowiadanie na powiadomienia. Tak, mała opaska fitnessowa ma pozwolić na odpowiadanie na SMS-y oraz na wiadomości z popularnych komunikatorów internetowych. Nie będzie to jednak pisanie dowolnego tekstu, a wysyłanie gotowych odpowiedzi, na przykład “Nie mogę teraz rozmawiać.”.

Bardzo ciekawi mnie to, jak dużo Xiaomi “włoży” do tak małego urządzenia, które na starcie jest już ograniczone – przynajmniej względem smartwatchy. Jeśli jednak mi Band 6 będzie kosztować mniej niż 200 złotych, to może być prawdziwym hitem. Tego jednak dowiemy się w czerwcu 2021 roku, bowiem to wtedy prawdopodobnie ma odbyć się premiera opaski.

Korzystacie z opasek fitnessowych? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!