Xiaomi Mi Band 8 to rewolucja! Co oferuje?

Xiaomi Mi band 8
Xiaomi Mi Band 8 (fot. Xiaomi)

Xiaomi pokazało, że to do nich należy innowacyjność w świecie inteligentnych opasek. Xiaomi Mi Band 8 odmienia smartbandy i pozwala spojrzeć na nie na nowo. Co więc takiego oferuje?

Xiaomi Mi Band 8 – nie tylko na rękę

Od Mi Band 4. generacji możemy odnieść wrażenie, że niewiele zmieniało się w świecie opasek Xiaomi. Mało tego, inni producenci mocno podgonili chińskiego giganta i zaczęli oferować konkurencyjne produkty. Jednak Xiaomi pokazało, że to do nich należy innowacyjność w tej półce produktowej.

Xiaomi Mi Band 8 wyposażono w metalową obudowę w dwóch kolorach – czarnej i złotej. Obraz jest wyświetlany na ekranie AMOLED o przekątnej 1,62 cala i rozdzielczości 192 x 490 pikseli. Co ciekawe, jasność maksymalna wynosi 600 nitów, co powinno zapewnić czytelność w mocnym słońcu. Nie zabrakło automatycznej regulacji jasności.

Xiaomi Mi Band 8 (fot. Xiaomi)
Xiaomi Mi Band 8 (fot. Xiaomi)

Ponadto Mi Band 8 oferuje bardzo łatwą wymianę opasek, a w sprzedaży znajdzie się wiele wariantów, w tym takie z TPU, skórzane, materiałowe, a nawet łańcuszki ze stali nierdzewnej, które powiesimy na szyi. Tak, Mi Band 8 może nam zastąpić naszyjnik. Opaskę będzie można przyczepić nawet do buta, co pozwala wykorzystać tryb Running Beam do bardzo dokładnych pomiarów podczas treningu biegowego.

Nie zabrakło takich podstaw jak monitorowanie wielu aktywności sportowych, pulsu, nasycenia krwi tlenem, snu, stresu czy cyklu miesiączkowego. Jest też wodoodporność do 50 metrów głębokości oraz… gry. Tak, na start dostaniemy kilka gier (na przykład 2048), które pozwolą wykorzystać całkiem spory ekran.

Xiaomi Mi Band 8 (fot. Xiaomi)
Xiaomi Mi Band 8 (fot. Xiaomi)

Xiaomi Smart Band 8 ma pozwolić nawet 16 dni na pojedynczym ładowaniu, choć osoby włączające Always on Display czas ten skrócą do 6 dni.

Xiaomi Mi Band 8 – ile kosztuje?

Póki co, Xiaomi Mi Band 8 został zaprezentowany w Chinach gdzie wyceniono go na 249 juanów, co daje około 150 złotych. Model z NFC jest droższy, bowiem kosztuje 299 juanów (około 180 złotych). Produkt zapewne pojawi się w Polsce, jednak dopiero za jakiś czas.

Źródło: Xiaomi przez MIUI Polska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!