Xiaomi Mi Band 8 wycieka: Szykuje się spora zmiana

Xiaomi Mi Band 6
Xiaomi Mi Band 6

Mamy nowy rok, a więc to zarazem szansa na premierę kolejnej generacji popularnej opaski Xiaomi Mi Band (a raczej już teraz Xiaomi Smart Band). Jak się okazuje, 8. generacja może być poniekąd przełomowa.

Xiaomi Mi Band 8 nadchodzi i może zawierać przełomową zmianę

Xiaomi Mi Band to naprawdę popularna linia urządzeń smart. Od samego początku zainteresowanie wokół tych opasek były ogromne, a – przynajmniej według mnie – 4. generacja była najlepsza, bo przyniosła zalety znane z drogich smartwatchy w cenie lekko ponad 100 złotych. Sam używałem Mi Banda 1S, Mi Banda 4 i Mi Banda 5. Aktualnie najnowszą generacją na rynku jest model Xiaomi Smart Band 7. Jak się okazuje, wielkimi krokami zbliża się Xiaomi Mi Band 8.

Sprzęt został certyfikowany w Korei, a do sieci wyciekły zdjęcia przedstawiające nową odsłonę Banda. Jak można dostrzec, w przeciwieństwie do poprzedników, pasek będzie składać się z dwóch oddzielnych części instalowanych podobnie jak w Google Pixel Watchu. Do tej pory smartbandy Xiaomi wykorzystywały jednoczęściowe opaski. Możliwe, że znacznie wpłynie to na wygodę noszenia (z moich doświadczeń, pastylka potrafiła się ruszać wewnątrz opaski, co powodowało dyskomfort).

Pastylka wygląda podobnie do poprzednika, aczkolwiek na spodzie znalazł się przycisk do zwolnienia blokady trzymającej założony pasek. Xiaomi Smart Band 8 może mieć też większy, wygodniejszy ekran. Jak wynika z informacji, opaska zostanie wyposażona w Bluetooth 5.1, a numer modelu to M2239B1. Według przecieku, premiera odbędzie się w kwietniu lub maju tego roku.

Źródło: The Go Android

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!