Xiaomi Mi CC10 może zadebiutować już w lipcu. Czym tym razem zaskoczy chiński producent?

Xiaomi Mi CC10 może zadebiutować już w lipcu. Czym tym razem zaskoczy chiński producent?
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W lipcu zeszłego roku Xiaomi wprowadziło na rynek modele Mi CC9e, Mi CC9 oraz Mi CC9 Pro. Jakiś czas później w rynku globalnym pojawił się także Mi CC9 Pro pod nazwą Mi Note 10. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo producent z Państwa Środka może zaprezentować kolejną generację tego sprzętu!

Xiaomi Mi CC10 na horyzoncie

Oczywiście na tę chwilę możemy opierać się jedynie na samych plotkach, ponieważ gigant z Państwa Środka nie opublikował jakichkolwiek informacji na ten temat. Według przecieków Mi CC10 miałby zadebiutować na rynku chińskim już w lipcu tego roku. Jednocześnie nie wiemy czy i tym razem doczekamy się globalnej wersji tego sprzętu pod inną nazwą. Co ze specyfikacją? Za wydajność ma odpowiadać niezaprezentowany jeszcze Qualcomm Snapdragon 775. Procesor ten będzie współpracować z modemem 5G, a co za tym idzie będzie możliwa łączność z sieciami nowej generacji.

Głównym aparatem tylnym ma być matryca Samsunga o rozdzielczości 108 Mpix. Co ciekawe nie będzie to sensor Samsung GM1, a coś zupełnie nowego. Na ten moment nie wiemy czy faktycznie nowy sensor przyniesie jakiekolwiek zmiany w samej jakości zdjęć. Ciekawą informację wydaje się także obecność 120-krotnego zoomu w Xiaomi Mi CC10. Oczywiście będzie to zoom cyfrowy, a co za tym idzie bardzo możliwe, że strata jakości będzie na tyle duża, że fotografie te będą całkowicie nieużyteczne.

Zobacz także: Xiaomi wprowadza na rynek globalną wersję Mi Band 4 z NFC

Nie powinno zabraknąć także NFC, sporej baterii, minimum 8 GB RAM-u czy 128 GB pamięci wewnętrznej. Na froncie Mi CC10 powinien znaleźć się wyświetlacz AMOLED z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Miejmy nadzieję, że już niedługo Xiaomi postanowi udostępnić jakiekolwiek pewne informacje na temat swojej nadchodzącej nowości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Note 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o Xiaomi Mi CC10? Czekacie na premierę tego urządzenia? Czego po nim oczekujecie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!