Xiaomi wprowadza na rynek globalną wersję Mi Band 4 z NFC

Xiaomi Mi Band 4

Już za kilka dni producent z Państwa Środka powinien zaprezentować światu kolejną wersję swojej opaski sportowej. Co ciekawe Xiaomi wprowadza na globalny rynek także Mi Banda 4 w wersji z NFC, który do tej pory był dostępny jedynie w samych Chinach. Czy jest na co czekać?

Płatności zbliżeniowe w końcu możliwe z Mi Band 4

W pierwszej kolejności opaska sportowa NFC stworzona przez Xiaomi trafiła do Rosji. Tam sprzęt ten został wyceniony na 4000 rubli czyli około 230 zł. Sprzedaż rozpocznie się już 16 czerwca tego roku, a co za tym idzie fani marki muszą uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości. Dla porównania w Rosji Mi Band 4 bez NFC kosztuje 3000 rubli czy jakiś 170 zł. Opaska ta będzie wspierać płatności zbliżeniowe jedynie kartami Mastercard. Karty te dodajemy w aplikacji Mi Fit.

Xiaomi wprowadza na rynek globalną wersję Mi Band 4 z NFC

I wprawdzie w sieci pojawiły się plotki o wprowadzeniu także wsparcia dla kart Visy, a także aplikacji Google Pay, ale nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta. Z racji tego, że Mi Band 4 w wersji z NFC trafił już do Rosji już niedługo powinna odbyć się także premiera ten opaski w naszym kraju. I myślę, że na sprzęt ten czekało naprawdę wielu fanów marki, ale jednocześnie nie do końca rozumiem decyzję Xiaomi.

Zobacz także: Wiemy kiedy zadebiutuje Xiaomi Mi Band 5

Już za kilka dni na rynek trafi Mi Band 5. Oczywiście najpierw urządzenie to będzie dostępne w samych Chinach, a dopiero za jakiś czas doczekamy się jego wersji globalnej, ale opaski te będą tym samym ze sobą konkurować. Jednocześnie możemy spodziewać się tego, że Mi Band 5 będzie najzwyczajniej w świecie droższy od swojego poprzednika. Sam z niecierpliwością wyczekuje możliwości płacenia zbliżeniowego opaską producenta z Państwa Środka. Miejmy nadzieję, że już niedługo polscy dystrybutorzy podzielą się informacjami na temat premiery tego sprzętu w naszym kraju!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Band 4, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na premierę Mi Band 4 w wersji z NFC? A może zamierzacie zakupić Mi Band 5? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!