Pojawią się aż trzy tablety Mi Pad 5. Znamy nowe szczegóły

xiaomi logo

Mimo iż przekątne telefonów w ostatnich czasach sporo urosły i niebezpiecznie zbliżają się go granicy 7 cali, od której umownie zaczynały się kiedyś tablety, producenci nie wycofują się z konceptu multimedialnych urządzeń z dotykowym ekranem. Xiaomi postanawia wskrzesić serię Mi Pad (Mi Pad 4 miał premierę w 2018 roku) i wydać aż cztery nowe urządzenia.

Aż trzy modele Xiaomi Mi Pad 5

Dwa modele, Xiaomi Mi Pad 5 oraz Xiaomi Mi Pad 5 Pro (choć nie są to jeszcze oficjalne nazwy) będą wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 870. Oba zadebiutują z szybkim ładowaniem 67 W oraz bateriami 8750 mAh. Model “Pro” otrzyma łączność 5G oraz kamerkę 48 Mpix na tyle. Słabszy tablet prawdopodobniej pojawi się jedynie z Wi-Fi oraz oczkiem 12 Mpix z tyłu.

xiaomi mi pad 5

Spodziewamy się też trzeciego modelu, nazywanego w plotkach Mi Pad 5 Lite, który przypuszczalnie zadebiutuje na rynku ze Snapdragonem 860 oraz tylko z Wi-Fi. Dostanie on szybkie ładowanie 33 W, co potwierdza certyfikacja 3C.

Wszystkie te trzy urządzenia mają wykorzystywać ten sam 10,9-calowy ekran z odświeżaniem 120 Hz oraz próbkowaniem dotyku 240 Hz. Spodziewana rozdzielczość to 2560 na 1600 pikseli. Co ciekawe, ekran ma obsługiwać rysik z 4096 poziomami nacisku.

Redmi także może pokazać swój tablet

Jak podaje źródło, możemy spodziewać się także czwartego urządzenia, którym będzie Redmi Pad. Ma on zadebiutować z procesorem Qualcomm Snapdragon 768G lub MediaTek Dimensity 1200. Najprawdopodobniej będzie wspierać ładowanie 22,5 W.

Tablety, która powinny pojawić się na rynku już w sierpniu będą działać pod kontrolą MIUI 12.5, a nie MIUI 13, tak jak mogliśmy się tego spodziewać.

Źródło: gsmarena.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!