Xiaomi Mi Smart Band 4C oficjalnie zaprezentowany!

Xiaomi Mi Smart Band 4C oficjalnie zaprezentowany!

W sieci już od jakiegoś czasu pojawiły się plotki mówiące, że w bliżej nieokreślonej przyszłości na rynek trafi Mi Smart Band 4C czyli tak naprawdę globalna wersja Redmi Band. I stało się. Firma Xiaomi właśnie wprowadziła produkt ten do sprzedaży w Malezji, a zapewne już niedługo doczekamy się także premiery w innych krajach!

Xiaomi Mi Smart Band 4C

Z racji tego, że nowość Xiaomi jest tak naprawdę dokładnie tym samym co Redmi Band, a zmianie uległa jedynie nazwa w kwestii specyfikacji nie możemy mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu. Na froncie Mi Smart Band 4C znajdziemy dotykowy ekran LCD TFT o przekątnej 1,08 cala, rozdzielczości 128 x 220 pikseli oraz jasności maksymalnej na poziomie 200 nitów. Pod wyświetlaczem umiejscowiono także dotykowy przycisk, który ma ułatwić użytkownikom poruszanie się po menu. I chociaż sam producent deklaruje, że sprzęt ten idealnie sprawdzi się nawet w pełnym słońcu nie spodziewałbym się tak dobrej czytelności ekranu jak w przypadku Mi Banda 4.

Xiaomi Mi Smart Band 4C oficjalnie zaprezentowany!

Opaska pozwala na zdalne sterowanie muzyką odtwarzaną z telefonu oraz jest w stanie wyświetlać informację o połączeniach czy powiadomieniach pojawiających się na naszym smartfonie. Z racji tego, że ma być to sprzęt przeznaczony dla aktywnych nie mogło zabraknąć także funkcji sportowych. Xiaomi Mi Smart Band 4C otrzymał pięć trybów, a w każdym z nich mierzone jest tętno. Dodatkowo opaska jest w stanie monitorować takę nasz sen.

Zobacz także: Huawei pracuje nad kolejnym inteligentnym zegarkiem i opaską sportową

Całość cechuje się wodoodpornością 5 ATM. Nowość producenta z Państwa Środka otrzymała także port USB-A służący do ładowania. Opaska ma działać przez nawet 14 dni bez konieczności sięgania po ładowarkę. Cena? W Malezji sprzęt ten został wyceniony na równowartość 90 zł. Bardzo możliwe, że prędzej czy później doczekamy się także wprowadzenia Mi Smart Band 4C na rynki Starego Kontynentu, a w tym i do naszego kraju.

Co myślicie o Xiaomi Mi Smart Band 4C? Czekacie na rozpoczęcie sprzedaży tego sprzętu w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!