Kolejny produkt Xiaomi trafia na polski rynek. Tym razem nie jest to smartfon a zestaw ośmiu inteligentnych czujników, które można skonfigurować z innymi urządzeniami giganta z Państwa Środka!

Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Ogrom polskich fanów chińskiego producenta wyczekiwało na premierę nowego urządzenia z szeroko pojętej kategorii smarthome. I stało się. Mi Smart Sensor Set jest od teraz dostępny w wszystkich autoryzowanych salonach Mi Store (w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz Warszawie) oraz w sklepie internetowym mi-home.pl. Zestaw został wyceniony na 369 zł i trzeba przyznać, że jest to naprawdę uczciwa cena. Inteligentne czujniki Xiaomi mają zagwarantować zupełnie nowy poziom automatyzacji urządzeń w domu. Co więcej są one niewielkie oraz bardzo proste w obsłudze, a co za tym idzie nawet osoby niezaznajomione z tematem sterowania domem powinny sobie w nimi poradzić bez większych problemów.

xiaomi mi smart sensor set (1)

Cała konfiguracja jest bajecznie prosta. Wystarczy pobrać aplikację Mi Home oraz sparować nasz telefon z zestawem. Mi Smart Sensor Set składa się z z huba sterującego, dwóch czujników ruchu, dwóch czujników okien i drzwi oraz bezprzewodowego przełącznika. Mi Smart Gateway stanowi centrum systemu i jednocześnie zapewnia kontrolę nad pozostałymi urządzeniami. Co więcej może pełnić on rolę lampy z paletą 16 milionów kolorów, a te mogą być dostosowywane do aktualnej aktywności czy pory dnia. Mi Smart Motion Sensor, czujnik ruchu, ma sprawdzić się jako urządzenie zabezpieczające jak i automatyczny przełącznik światła. Mi Smart Window&Door Sensor to czujniki kontrolujące otwarcie naszych drzwi lub okien. Urządzenia te mogą pracować w trybie alarmowym, powiadamiając o niespodziewanym otwarciu, przez cały dzień lub w określonych porach zaprogramowanych przez użytkownika.

Zobacz też: Xiaomi zainwestuje 1,5 mld dolarów w rozwój produktów smart home i sztucznej inteligencji

xiaomi mi smart sensor set (2)

Ostatnim elementem jest Mi Smart Wireless Switch czyli bezprzewodowy przełącznik. Ten Pozwala na uruchomienie lub wyłączenie wszystkich, podłączonych do systemu, aplikacji jednym przyciskiem. To tak naprawdę jedynie podstawowe zastosowania zestawu. To od wyobraźni użytkownika będzie zależeć do czego go wykorzysta, a możliwości jest naprawdę wiele. Zasadę działania Mi Smart Sensor Set możecie znaleźć na poniższym filmie umieszczonym na oficjalnym kanale Xiaomi Polska.

Co myślicie o zestawie inteligentnych czujników chińskiego giganta? Rozważacie zakup Xiaomi Mi Smart Sensor Set? A może już z niego korzystacie? Zapraszamy do dyskusji!

Zamów zestaw czujników Xiaomi w sklepie x-kom