Xiaomi zainwestuje 1,5 mld dolarów w rozwój produktów smart home i sztucznej inteligencji

xiaomi logo

Xiaomi chce nieustannie się rozwijać i inwestować ogromne środki w swój rozwój, który ma bezpośrednio przełożyć się na funkcjonalność gotowych produktów trafiających na rynek. Teraz przyszedł czas na inwestycję w smart home i sztuczną inteligencję!

Plany Xiaomi są naprawdę ambitne

Sztuczna inteligencja i szeroko pojęty smart home były jednym z głównych tematów targów CES 2019 odbywających się w Las Vegas. To pokazało nam na czym będą skupiać się producenci z całego świata w tym roku. I zostało to potwierdzone przez słowa Lei Juna, który poinformował świat, że w ciągu najbliższych 5 lat gigant z Państwa Środka chce zainwestować 10 miliardów juanów (około 1,5 miliarda dolarów) w rozwój zarówno sztucznej inteligencji, jak i inteligentnych urządzeń domowych.

To może być świetna informacja dla użytkowników. Tak duża inwestycja powinna wpłynąć na liczbę produktów typu smart home w portfolio chińskiego producenta. Jednocześnie powinny być one bardziej dopracowane i lepiej wykonane. Miejmy nadzieję, że gigant z Państwa Środka nie zapomni także o Europie, a w tym i o naszym kraju. Liczba inteligentnych urządzeń domowych Xiaomi dostępnych na Starym Kontynencie jest niewielka w porównaniu do tego co można kupić w Chinach. Biorąc pod uwagę cenę produktów chińskiego producenta liczba potencjalnych klientów na ich smart home mogłaby być gigantyczna.

lei jun

Zobacz też: Plotki sugerują, że Xiaomi Mi 9 zobaczymy na targach MWC 2019. Czego byście od niego oczekiwali?

Inwestycja ta może przynieść nam jeszcze jedną, ale niezwykle ciekawą zmianę. Inteligentny asystent głosowy Xiaomi, XiaoAI, aktualnie działa jedynie w języku chińskim. Niejednokrotnie pojawiały się już głosy o wprowadzeniu obsługi innych języków w przyszłości, a tak duża inwestycja może przyspieszyć ten proces. Tym samym XiaoAI stałby się realnym konkurentem dla Alexy Amazonu czy Asystenta Google. Ciężko stwierdzić czy mógłby on zagrozić ich pozycji na rynku, ale bez wątpienia większa liczba asystentów byłaby pozytywnym zjawiskiem, ponieważ każdy mógłby wybrać to, co najbardziej mu odpowiada. Z niecierpliwością czekamy na kolejne doniesienia!

Co myślicie o słowach Lei Juna? Czy zainwestowanie 1,5 miliarda dolarów sprawi, że sztuczna inteligencja w urządzeniach Xiaomi i szeroko pojęty smart home będą jeszcze lepsze? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!