Trzy wersje Xiaomi Mi TV 5 Pro oficjalnie zaprezentowane w Chinach!

Trzy wersje Xiaomi Mi TV 5 Pro oficjalnie zaprezentowane w Chinach!
Mi TV Pro 5

Dziś miała miejsce konferencja Xiaomi, podczas której chiński gigant zaprezentował światu naprawdę sporo nowości. Jednymi z nich są aż trzy warianty telewizorów Mi TV 5 Pro. Sprzęty te mają podbić serca najbardziej wymagających użytkowników. Czym zatem wyróżniają się na tle konkurencji? Przyjrzyjmy się im bliżej!

Xiaomi Mi TV 5 Pro

Nowe telewizory Xiaomi trafiają na rynek w trzech wersjach różniących się tak naprawdę jedynie przekątną ekranu. Do wyboru będziemy mieć wyświetlacz o przekątnej 55 cali, 65 cali oraz 75 cali. We wszystkich trzech przypadkach ekran wykonany został w technologi QLED oraz wykorzystano także technologię kropek kwantowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć wsparcia dla HDR10+, rozdzielczości 8K czy pokrycia palety barw NTSC na poziomie 108%. To pokazuje, że nowe telewizory producenta z Państwa Środka mają być produktami premium i nawiązać realną walkę z topowymi rozwiązaniami konkurencji.

Trzy wersje Xiaomi Mi TV 5 Pro oficjalnie zaprezentowane w Chinach!

Za wydajność odpowiedzialny jest wykonany w 12 nm procesie technologicznym procesor Amlogic T972. Jednostka ta ma oferować aż o 63% lepszą wydajność od swojego poprzednika i jednocześnie znacząco poprawić szczegółowość przetwarzanych obrazów. Mi TV 5 Pro zostały wyposażone także w 4 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy wykorzystać między innymi do instalacji interesujących nas aplikacji. Nowość firmy Xiaomi działa w oparciu o autorski system PatchWall. System ten już jakiś czas temu zadebiutował na rynku i spotkał się z naprawdę ciepłym przyjęciem przez fanów marki.

Zobacz także: Xiaomi patentuje składany smartfon przypominający wyglądem telefony z klapką!

Telewizory mają grubość zaledwie 5,9 mm, a sam producent chwali się tym, że jest to wynik zdecydowanie mniejszy niż w przypadku iPhone 11 (8,1 mm grubości). Ramki dookoła wyświetlacza zostały zmniejszone o 47,1% w porównaniu do Mi TV 4 i teraz wynoszą zaledwie 1,8 mm.

Ceny oraz dostępność

Na tę chwilę Xiaomi Mi TV 5 Pro będzie dostępne jedynie w samych Chinach i tak naprawdę nie wiemy czy telewizory te kiedykolwiek zadebiutują na rynku globalnym. Za model z ekranem o przekątnej 55 cali trzeba zapłacić w Państwie Środka 3699 juanów (ok. 2030 zł), za wersję 65 cali 4999 juanów (ok. 2735 zł), a za 75 cali 9999 juanów (ok. 5470 zł).

Trzy wersje Xiaomi Mi TV 5 Pro oficjalnie zaprezentowane w Chinach!

Co myślicie o Mi TV 5 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!