Xiaomi Mi TV Pro zaoferuje rozdzielczość 8K! To urządzenie raczej nie będzie należało do najtańszych

xiaomi mi mural tv
Mi Mural TV

Targi IFA 2019 w Berlinie stały pod znakiem rozdzielczości 8K. Większość producentów zajmujących się tworzeniem telewizorów prezentowało światu gigantyczne wręcz urządzenia z własnie taką rozdzielczością. Teraz premierę własnego sprzętu zapowiedziało Xiaomi! Co wiemy na jego temat?

Mi TV Pro czyli flagowiec wśród telewizorów Xiaomi

Wczoraj w sieci pojawił się plakat zapowiadający premierę nowego telewizora Xiaomi. Sprzęt ten zostanie zaprezentowany światu już 24 września tego roku. Co ciekawe tego samego dnia światło dzienne ujrzą także Mi 9 Pro 5G oraz nowy smartfon z serii Mi MIX. Tym samym 24 września będzie wyjątkowo ciekawym dniem dla wszystkich fanów giganta z Państwa Środka. W ofercie Xiaomi znajdziemy sporo telewizorów i to zarówno tych budżetowych jak i droższych wariantów. Teraz nadchodzi Mi TV Pro, który ma sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. Co wiemy na jego temat?

Xiaomi Mi TV Pro zaoferuje rozdzielczość 8K! To urządzenie raczej nie będzie należało do najtańszych

Specyfikacja nadchodzącej nowości firmy Xiaomi pozostaje tak naprawdę tajemnicą. W plakatu, który został opublikowany w serwisie Weibo możemy jedynie wyczytać, że topowa wersja Mi TV Pro będzie oferować rozdzielczość 8K. Tym samym nie może być to sprzęt mały. Szczerze mówiąc spodziewałbym się przekątnej wynoszącej minimum 70 cali. Według najświeższych plotek na rynek ma trafić więcej niż jedna wersja Mi TV Pro. Tym samym bardzo możliwe, że chiński gigant postanowił także przygotować tańszą konfigurację, która może otrzymać mniejszą rozdzielczość ekranu.

Zobacz także: Odkurzacz automatyczny Xiaomi Roborock S55 to prawdziwy hit! [recenzja]

Co z ceną? Ta także jest tajemnicą, ale już teraz możemy powiedzieć, że topowa wersja Mi TV Pro z 8K nie będzie tania. Technologia ta jest najzwyczajniej w świecie zdecydowanie droższa w produkcji niż 4K, a co za tym idzie nawet Xiaomi nie będzie w stanie zaoferować niesamowicie niskiej ceny. Pozostaje nam czekać na 24 września i wtedy wszystko stanie się jasne. Czy producent z Państwa Środka zaskoczy nas jeszcze jakąś nowością? Czas pokaże!

Co myślicie o telewizorach z rozdzielczością 8K? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!