Jak taki będzie Xiaomi Mi Watch 2, to konkurencja już może się bać

xiaomi mi watch
Xiaomi Mi Watch

Mi Watch pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Kusił nas ceną i dobrą specyfikacją, jednak był pełen braków i problemów. Xiaomi jednak uczy się na błędach i Mi Watch 2 może okazać się prawdziwym rarytasem!

Xiaomi Mi Watch 2 z WearOS?

Xiaomi Mi Watch kusił stosunkowo niską ceną i sporymi możliwościami. Sam zresztą się na niego zdecydowałem. Niestety, z czasem wyszło sporo wad, o których więcej pisałem >>tutaj<<. Jak się jednak okazuje, Mi Watch 2 może być znacznie lepszy.

Jak mówią najnowsze plotki, ma on wykorzystywać procesor Qualcomm Wear 5100 dedykowany właśnie inteligentnym zegarkom. Muszę tutaj dodać, że te procesory zazwyczaj są parowane z systemem WearOS. A ten system to furtka do wielu możliwości.

Z WearOS współpracuje wiele zewnętrznych aplikacji, w tym Spotify. Mało tego, jeśli zegarek ma NFC, to można wykorzystać go do płatności zbliżeniowych. To też oznacza, że Mi Watch 2 mógłby zostawić konkurencję daleko w tyle – tym bardziej jeśli Mi Watch 2 utrzyma cenę pierwszej generacji.

xiaomi mi watch
XIaomi Mi Watch

A pierwsza generacja naprawdę nie była droga. Z tego co pamiętam, to na start Mi Watch kosztował 549 złotych, przy czym w przedsprzedaży, do każdego zakupu, producent dorzucał zegarek Mi Watch Lite, którego wartość wynosiła około 199 złotych. Jeśli Mi Watch 2 utrzyma cenę poprzednika (albo będzie niewiele droższy) to może to być prawdziwy hit.

Źródło: gsmmaniak

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!