Zapowiedziano ważną aktualizację systemu na Xiaomi Mi Watch!

Xiaomi Mi Watch

Xiaomi Mi Watch bez wątpienia jest bardzo ciekawym gadżetem. Jednakże znaleziono parę jego wad, które nieco zniechęcają. Producent zapowiedział właśnie ważną aktualizację, które je wyeliminuje!

Nowa aktualizacja wprowadzi obsługę smartfonów z iOS!

Xiaomi Mi Watch jest naprawdę bardzo ładnym smartwatchem, choć widać tu ewidentnie, że chiński gigant bardzo mocno wzorował się na stylistyce Apple Watch. Ba, śmiało można stwierdzić, że wręcz skopiował ich wygląd. A skoro o Apple mowa, aktualnie smartwatch Xiaomi nie współpracuje ze smartfonami tego producenta. Z pewnością jest to spora przeszkoda dla wielu potencjalnych nabywców tego gadżetu.

Xiaomi smartwatch

Producent jednak zapowiedział aktualizację oprogramowania, w której to m. in. znajdziemy właśnie tę funkcję. Oprócz tego, wyeliminowane zostaną inne błędy oraz wprowadzone zostaną małe poprawki. Oto ich lista:

  • naprawione będzie zawieszanie się smartwatcha podczas parowania z innym urządzeniem,
  • przy pobieraniu aplikacji, preferowanym połączeniem będzie Wi-Fi,
  • mimo zamknięcia danej aplikacji, wciąż otrzymywano z niej powiadomienia,
  • dodany zostanie poradnik, który pokaże, jak zmienić metodę wprowadzania na inną niż Sogou,
  • poprawione zostanie automatyczne odświeżanie pogody.

Zobacz także: Wszystkie telefony Xiaomi, których cena przekroczy 2000 juanów, będą wspierać 5G

Opisana aktualizacja zostanie wydana za nieco ponad dwa tygodnie, 3 grudnia, a więc jeszcze zanim trafi on do Europy. Jeśli nie wiecie, na Starym Kontynencie zegarek Xiaomi pojawi się dopiero w 2020 roku, lecz dokładna data jego premiery nie jest nam znana. Nie zmienia to jednak faktu, że zanim trafi on do szerszego grona odbiorców, jego wady, które od razu zostały ujawnione, zostaną naprawione. Szkoda jednak, że nie zrobili tego zanim ten produkt trafił do sprzedaży. Wiadomo, często się zdarza, że po premierze użytkownicy znajdują jakieś błędy, ale w tym przypadku, niektóre z nich nie powinny w ogóle mieć miejsca. Przez to niekiedy zrażają do siebie potencjalnych klientów.

Czy po premierze tego urządzenia w Europie, zamierzacie je zakupić? Jeśli NFC będzie współpracowało z płatnościami Google Pay, bez wątpienia zakupię ten gadżet.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!