Xiaomi Mi Watch z MIUI for Watches

Xiaomi Mi Watch z MIUI for Watches

Xiaomi Mi Watch to smartwatch na który wszyscy czekają. W sieci pojawia się coraz więcej przecieków, dzięki którym możemy poznać bliżej to urządzenie.

Xiaomi nie próżnuje

Nadchodząca premiera będzie jednym z większych wydarzeń, a Mi Watch to jeden z ciekawszych produktów. Mówiąc wprost – Xiaomi zapragnęło mieć swojego “Apple Watcha”. I wygląda na to, że będzie naprawdę dobrze. Zegarek dosłownie przypomina wspomnianego AW. Kwestia gustu, ale moim zdaniem, to dobrze, bo osobiście AW mi się podoba. Ciekawą kwestią jest zastosowany system. To nie jest typowy WearOS.

Xiaomi Mi Watch z MIUI for Watches

MIUI na zegarku

Tak! Według informacji z Chin, Mi Watch ma pracować pod kontrolą MIUI for Watch. Bardzo interesująca decyzja, jednocześnie pozwoli to na zdecydowanie lepsze dostosowanie systemu pod swój produkt, przy zapewnieniu wsparcia kluczowych funkcji jak płatności itd. Z przecieków bowiem wynika, że mimo wszystko, zegarek będzie pracować pod kontrolą WearOS, zatem MIUI for Watch będzie jedynie nakładką, tak samo, jak MIUI na smartfonach z Androidem. Całość możemy ujrzeć na poniższym filmie.

Zdecydowanie idzie tutaj rozpoznać MIUI. Klasyczne zaokrąglone, kwadratowe ikonki, kolorowy interfejs, płynne animacje. UI bardzo ciekawie współgra z samym kształtem zegarka czy jego ekranem, przez co efekt moim zdaniem jest dla oka przyjemny. Ciekawe jednak jest to, że interfejs jest podzielony niejako na ekran blokady i listę aplikacji, podobnie jak w WatchOS. To sugeruje duże możliwości rozbudowy funkcjonalności zegarka. Co za tym idzie, będzie to chyba pierwszy poważny konkurent dla sprzętu od Apple.

Dodatkowo w sieci pojawił się krótki materiał promocyjny, który możecie zobaczyć poniżej.

Paski!

Kolejny z “przecieków” wyjawia jakie paski będą w standardzie. Nic krzykliwego, stonowane silikonowe paski w odcieniach szarości, z klamrą. Jednak są na tyle uniwersalne, że powinny przypaść do gustu większości. I pewnie tak jak w przypadku Mi Banda czy innych “wearables” od Xiaomi, w sieci pojawi się pełno niestandardowych pasków, więc w razie czego, będzie można zegarek spersonalizować.

Xiaomi Mi Watch z MIUI for Watches

Warto przeczytać: Nadchodzi smartwatch od App… od Xiaomi!

Mi Watch, czyli sposób Xiaomi, na zegarek dla mas

Wygląda jak Apple Watch. Działa jak Apple Watch. Ale nim nie jest. Inspiracja? Jeszcze jak. Plagiat? Nieomal. Sukces? Gwarantowany. Nie oszukujmy się, na rynku nie ma zbyt wielu sensownych rozwiązań tego typu. Większość smartwatchy to bardziej rozwinięte opaski sportowe, w formie zegarka, daleko im jednak do konkurenta od Apple. Tymczasem Mi Watch może to zmienić. I jeśli będzie sensownie wyceniony (czego jestem niemal pewien, znając Xiaomi), to z chęcią go kupię. Apple Watch działa tylko z iOS, a do Androida też przydałby się godny, nadgarstkowy towarzysz. Premiera już 5 listopada.

Czekacie na zegarek od Xiaomi?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!