Xiaomi Mi Wireless Mouse 2 zadebiutowała. Cena jest naprawdę przystępna!

xiaomi-mi-wireless-mouse-2-01

Około dwa lata temu, Xiaomi wypuściło swoją pierwszą, bezprzewodową myszkę. Mi Wireless Mouse była przeznaczona raczej do użytku biurowego czy wygodnego używania jej w połączeniu z laptopem. Nie inaczej jest w przypadku drugiej generacji – Xiaomi Mi Wireless Mouse 2 została udoskonalona, zachowując przy tym świetną cenę!

Xiaomi Mi Wireless Mouse 2 podoba mi się bardziej niż poprzedniczka

Jej kształt jest teraz bardziej opływowy, sama myszka wydaje się też być bardziej płaska. Można to traktować jak zaletę lub wadę, wszystko zależy od tego jaki kształt myszki pasuje do naszej ręki i chwytu. Ja bym nie narzekał, nie narzekałbym też na kwestie wizualne. Xiaomi Mi Wireless Mouse 2 stanowiłaby świetne dopełnienie biurka, na którym leży elegancki ultrabook.

xiaomi-mi-wireless-mouse-2

Myszka Xiaomi łączy się z urządzeniem poprzez odbiornik USB, który pracuje na częstotliwości 2.4 GHz. Szkoda, że nie oferuje ona połączenia przez Bluetooth. Odbiornik możemy schować pod klapką, która jest na spodzie myszki. Xiaomi Mi Wireless Mouse 2 ma sensor optyczny o czułości 1000 dpi, niestety bez możliwości regulacji. Do grania w gry na profesjonalnym poziomie się to nie nada, jednak jak mówiłem wcześniej to nie sprzęt do tego.

xiaomi-mi-wireless-mouse-2

Zobacz też: Xiaomi skrupulatnie rośnie na polskim rynku, podczas gdy reszta konkurencji notuje straty…

Żeby myszka działała, musimy wsadzić do niej baterię AA. Jedna bateria może pozwolić nawet na pracę przez rok, co wydaje mi się lekką przesadą. Wszystko zależy od tego jakie ogniwo tam wsadzimy. Ja bym jednak wolał, żeby bateria była wbudowana, a myszka mogłaby być ładowana. Najlepiej w locie, czyli podczas używania tego akcesorium. Co to budowy, ta myszka jest symetryczna, nada się zarówno dla prawo- oraz leworęcznych. Zabrakło tu dodatkowego przycisku do cofania stron internetowych, który był dostępny w poprzedniej wersji myszki. Obudowa jest wykonana z plastiku, który wygląda nieźle, zapewne będzie przyjemny w dotyku.

Teraz to co zazwyczaj interesuje Was najbardziej – cena. Xiaomi Mi Wireless Mouse 2 została wyceniona w Chinach na 59 juanów, czyli o 10 mniej od poprzedniej wersji. W przeliczeniu, to około 33 złote. Jeśli wejdzie do Polski, to będzie zapewne wyceniona na 59 zł, tak jak poprzedniczka.

Co sądzicie o nowej myszce Xiaomi? Korzystacie z myszek bezprzewodowych?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!