Co Wam się nie podoba w MIUI Global? Xiaomi stworzyło ankietę, którą szybko zamknięto!

xiaomi logo

W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy na stronie artykuł dotyczący listu otwartego do Xiaomi, który natrafił na spore zainteresowanie z Waszej strony. Petycja najwyraźniej nie ominęła też samego autora i wygląda na to, że chiński producent zabrał się za działanie.

Xiaomi chciało posłuchać fanów w sprawie MIUI Global

Cierpliwość fanów Xiaomi, którzy korzystają z MIUI w wersji Global ROM się wyczerpała. Głównymi zarzutami postawionymi Xiaomi było to, że ich oprogramowanie jest kiepsko zoptymalizowane w wyniku tego, że wydają zbyt wiele modelu. W dodatku globalna wersja nakładki znacząco różni się od chińskiej, gdyż nie ma tam wielu funkcji – okrojona została chociażby obecność wbudowanych aplikacji Xiaomi.

MIUI 12.5

Chiński producent udzielił odpowiedzi, że jest dopiero na etapie badania preferencji klientów na globalnym rynku. W dodatku nie zanegował istnienia problemów oraz zadeklarował, że zostaną naprawione, ale wymaga to czasu (a więc i cierpliwości ze strony użytkowników).

By lepiej wsłuchać się w głos fanów utworzono ankietę, która została opublikowana na oficjalnym forum. Poproszono w niej użytkowników o wyrażenie opinii na temat tego, jakie innowacje i funkcje chcieliby zobaczyć w MIUI Global ROM. Ponadto zaproponowano, aby wskazać, jaki błąd firma powinna naprawić w pierwszej kolejności oraz jakie ogólnie występują problemy.

Niestety oddawanie głosów jest obecnie zamknięte. Widocznie firma uznała, że jest ich wystarczająco, choć ja sam nie jestem pewnie co do słuszności tego kroku. Post na forum zobaczyło jedynie 50 tysięcy użytkowników, a więc nie jest to duża próba patrząc na to, że rynek globalny to co najmniej kilkanaście milinów urządzeń.

Źródło: mi.com przez gizchina.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!