Xiaomi chwali się ilu użytkowników ma MIUI

MIUI 13

MIUI to nakładka Xiaomi, którą możecie spotkać między innymi na ich smartfonach. Tak naprawdę to od rozwoju oprogramowania chiński gigant rozpoczął swoją działalność. Ile osób aktualnie go używa?

MIUI jest całkiem popularne na świecie

Xiaomi chwali się, że ich nakładka ma już aż 453,8 milionów aktywnych użytkowników w skali globalnej. To wzrost o 32,1 procent w skali rok do roku. W samych Chinach liczba ta wynosi 124 milionów osób i jest to o ponad 5 milionów więcej w porównaniu do marca tego roku. Widać, że telefony Xiaomi cieszą się popularnością także na ich rodzimym rynku. Z kolei w skali rok do roku użytkowników MIUI w Państwie Środka jest o 13 procent więcej. Statystyki ukazują również wzrost użytkowników telewizorów i przystawek TV produkowanych przez Xiaomi. Zanotowano tutaj przyrost o 17,1 procent.

Powiązana z tematem jest premiera MIUI 13. W tej sprawie ostatnio głos zabrał CEO Xiaomi, Lei Jun. Przekazał on na łamach mikrobloga Weibo, że premiera nowego oprogramowania jest planowana jeszcze przed końcem 2021 roku. Spodziewaliśmy się jej w sierpniu, ale wygląda na to, że będziemy musieli poczekać dłużej. Być może premiera odbędzie się wraz z ujawnieniem najnowszego flagowca Xiaomi 12.

Źródło: tablety.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!