Xiaomi MIX Fold 2 powstanie! Pojawiły się pierwsze przecieki

Xioami Mix fold

W marcu 2021 odbyła się premiera Xiaomi Mi MIX Folda, czyli składanego smartfona Xiaomi. Jak się okazuje, chiński producent pracuje nad następcą.

Xiaomi MIX Fold 2 w 2022 roku

Pierwszy składany smartfon Xiaomi pojawił się w marcu 2021 roku i oferował naprawdę dobrą, wręcz flagową specyfikację. Jak wynika z najnowszych przecieków, następca ma podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej.

Jak się okazuje, Xiaomi pracuje nad urządzeniem o nazwie kodowej zizhan i symbolu 22061218C. Smartfon zadebiutuje w 2022 roku, a dokładnie w czerwcu lub lipcu. Prawdopodobnie zaoferuje o wiele lepiej dopracowaną konstrukcję składania, która ma być znacznie przeprojektowana (zwłaszcza w miejscu zagięcia) oraz – czego można się spodziewać – procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.

Xiaomi mix fold

W pierwszej generacji Xiaomi skorzystało z Polyamide Film to stworzenia konstrukcji ekranu. Teraz jednak Chińczycy mają zdecydować się na coś lepszego, prawdopodobnie autorstwa Samsunga. Dodatkowo ekran po rozłożeniu ma mieć 8,1 cala i oczywiście mowa tutaj o matrycy Super AMOLED wykonanej w technologii UTG. Jej grubość wyniesie 30 µm. Możemy oczekiwać odświeżania na poziomie minimum 120 Hz. Możliwe, że smartfon będzie przypominać OPPO Find N.

Niestety, na bardziej szczegółowe informacje będzie musieli jeszcze poczekać. Zapewne tuż przed premierą zacznie wyciekać więcej danych. Nie wiemy czy druga generacja składaka Xiaomi trafi do Europy, w tym do Polski. Cena również stoi pod znakiem zapytania.

Źródło: Gizmochina przez Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!