Dobra wiadomość dla użytkowników Xiaomi. Do MIUI wrócą motywy

motywy miui

Android w porównaniu do iOS-a znany jest z większych możliwości personalizacji interfejsu. Część producentów telefonów tworzy własne nakładki o charakterystycznym wyglądzie, ale także umożliwia użytkownikom samodzielne dostosowanie wielu elementów. Kiedyś było to bardzo rozbudowane w aplikacji Motywy od Xiaomi, ale została ona wycofana…

Personalizacja wyglądu interfejsu w MIUI

Wciąż możemy pobierać paczki ikon, launchery czy wiele tapet ze Sklepu Play. Żeby jednak zastosować niestandardowe ikony potrzebowaliśmy niestandardowego launchera, np. Xiaomi Mint lub Nova. Wcześniej to i wiele innych opcji było wbudowane w systemową aplikację Motywy z MIUI. Sam bardzo ceniłem jej możliwości i wygląd mojego pulpitu z czasów, kiedy używałem Xiaomi znajdziecie w moim ROOTgear. (PS. Jeśli zastanawiacie się co z Xperią, to zepsuła się w ubiegłym roku i zastąpił ją Redmi Note 4 ze Snapdragonem)

Warto przeczytać: ROOTgear: Xiaomi Redmi 4X oraz Sony Xperia M4 Aqua

Co się stało z Motywami? Co się stanie teraz?

W lutym 2018 roku aplikacja zniknęła ze smartfonów Xiaomi sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej. Śmiało możemy przypuszczać, że było to związane z kwestiami RODO. Nie udało się przystosować aplikacji, więc po prostu wyłączono tymczasowo wyłączono ją. Niestety czas zawieszenia trwał blisko dwa lata. Pojawiały się sposoby na obejście tego takie jak zmiana regionu, ale nie wszyscy byli tego świadomi. W końcu nie trzeba będzie kombinować.

Dobra wiadomość dla użytkowników Xiaomi. Do MIUI wrócą motywy

Xiaomi poinformowało, że aplikacja Motywy MIUI działa już na pierwszych smartfonach od połowy stycznia tego roku. Dalej będzie ona sukcesywnie odblokowywana wraz z aktualizacjami, tak, że będzie dostępna w całej Europie na wszystkich urządzeniach w połowie maja. Warto wspomnieć, ze chiński producent mówi, że nie wszystkie motywy dostępne w Indiach czy w innych regionach będą również dostępne w UE.

Korzystaliście wcześniej z aplikacji Motywy MIUI? Przeszkadzał Wam jej brak i cieszycie się, że zostanie odblokowana? A może już macie ją na swoich smartfonach Xiaomi? Koniecznie dajcie znać w komentarzach jeśli już ją dostaliście.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!