Xiaomi może dodać w MIUI 12 zupełnie nowe rozwiązanie o nazwie AI Shutter

redmi note 9 pro plecki główne

Zapewne osoby, które kiedykolwiek korzystały z smartfonów Google z serii Pixel znają rozwiązanie Top Shot. Teraz nad podobną technologią pracuje firma Xiaomi. Co ciekawe AI Shutter ma pojawić się już w najbliższych aktualizacjach MIUI 12, a co za tym idzie zapewne już niedługo trafi do pierwszych użytkowników!

Czym będzie AI Shutter?

MIUI 12 wprawdzie zadebiutowało na rynku już jakiś czas temu, ale Xiaomi nie ujawniło wszystkich nowości, które pojawią się w tej wersji nakładki. Co chwila słyszymy o nowościach, a bez wątpienia jedną z ciekawszych może być AI Shutter. Jak rozwiązanie to będzie działać? Smartfon w momencie wykonania fotografii będzie tak naprawdę robić nie jedno, ale kilka zdjęć. Następnie algorytmy oparte na sztucznej inteligencji i wykorzystujące uczenie maszynowe będą wybierać najlepsze ujęcie i je zapisywać w pamięci telefonu.

Xiaomi może dodać w MIUI 12 zupełnie nowe rozwiązanie o nazwie AI Shutter

AI Shutter ma dać nam przede wszystkim pewność, że ujęcie zawsze będzie dokładnie takie jakie chcemy. Rozwiązanie to pozwala uniknąć zamkniętych oczu fotografowanej osoby, niechcianego rozmycia czy jakichkolwiek innych efektów, które mogłyby zepsuć idealne zdjęcie. AI Shutter będzie zintegrowane z wbudowaną w smartfony Xiaomi aplikacją aparatu. Oczywiście będziemy mogli w dowolnym momencie funkcję tę wyłączyć, ale jeśli producent z Państwa Środka dopracuje rozwiązanie to do perfekcji będzie ono zapewne bardzo lubiane przez samych użytkowników.

Zobacz także: Redmi K30 Ultra może być zapowiadanym od dłuższego czasu smartfonem z MediaTek Dimensity 1000+

AI Shutter ma pojawić się w jednej z nadchodzących aktualizacji MIUI 12. Zapewne w pierwszej kolejności znajdziemy rozwiązanie to w wersji beta nakładki chińskiego giganta, ale prędzej czy później doczekamy się wprowadzenia AI Shutter także w stabilnej wersji systemu. Sam z niecierpliwością czekam na to, aż Xiaomi udostępni to rozwiązanie. Miejmy nadzieję, że chiński producent czymś pozytywnie nas zaskoczy w nadchodzących aktualizacjach!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi Note 9 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o AI Shutter? Czekacie na aktualizację swojego smartfona Xiaomi, która wprowadzi to rozwiązanie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!