Strona główna Aktualności Xiaomi może zaliczyć pierwszy kwartał 2019 roku do udanych!

Xiaomi może zaliczyć pierwszy kwartał 2019 roku do udanych!

-

Xiaomi jest firmą, która tak naprawdę z miesiąca na miesiąc może pochwalić się coraz to większą sprzedaż, a co za tym idzie coraz to większymi zyskami. Chiński gigant porwał serca fanów i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić w najbliższym czasie. Teraz Xiaomi przedstawiło wyniki finansowe!

Pierwszy kwartał 2019 roku z dużymi wzrostami

Dane finansowe mówią jasno – pierwszy kwartał 2019 roku był dla Xiaomi bardzo udanym czasem. Z przedstawionych przez samego giganta z Państwa Środka danych możemy wyczytać, że w pierwszych trzech miesiącach roku firma wygenerowała przychody na poziomie 43,8 miliarda junaów (ok. 24,5 miliarda zł). Wynik ten przełożył się na wzrost, w porównaniu do zeszłego roku, o aż 27,2%. Zysk brutto wyniósł 5,2 miliarda juanów (ok. 2,9 miliarda zł), a to oznacza wzrost w skali roku o 21,3%.

redmi note 7
Redmi Note 7

Pamiętajmy o tym, że Xiaomi najpopularniejsze jest w Chinach oraz Indiach, ale producent z Państwa Środka nie zapomina także o Europie. Przychody z rynków międzynarodowych, w porównaniu do pierwszego kwartału 2018 roku, wzrosły o aż 34,7%. Bez wątpienia takie wyniki napawają optymizmem i sprawią, że Xiaomi będzie rozwijać się jeszcze szybciej jednocześnie próbując podbić jak najwięcej krajów.

Zobacz także: Xiaomi po raz pierwszy na liście Forbes Global 2000

Z samego rynku smartfonów chińska firma osiągnęła przychody rzędu 27 miliarda junaów (ok. 15 miliardów zł). Najpopularniejszymi modelami były oczywiście Redmi Note 7 oraz Mi 9. Do końca pierwszego kwartału tego roku sprzedały się one w kolejno 4 milionach sztuk oraz 1,5 milionach egzemplarzy. Kolejnym sukcesem Xiaomi jest otwarcie, do 31 marca 2019 roku, aż 480 autoryzowanych sklepów Mi Home na całym świecie. Dodatkowo chiński gigant podpisał umowę z afrykańską platformą Jumia, która ma w krótkim czasie zwiększyć popularność urządzeń Xiaomi na tamtejszym kontynencie. Czy popularność urządzeń firmy z Państwa Środka nadal będzie utrzymywać się na tak wysokim poziomie? Tego dowiemy się gdy poznamy wyniki za drugi kwartał tego roku!

Co myślicie o wynikach finansowych Xiaomi? Czy przyczyniliście się do tego sukcesu kupując jakiś produkt chińskiego giganta w pierwszym kwartale? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej