Strona główna Aktualności Xiaomi po raz pierwszy na liście Forbes Global 2000

Xiaomi po raz pierwszy na liście Forbes Global 2000

-

Forbes znany jest z tego, że przygotowuje różnorakie zestawienia i rankingi przedstawiające najbardziej wartościowe firmy w danym segmencie rynku lub niezależnie od branży, w której działają. Tym razem sukcesem chwali się Xiaomi, które po raz pierwszy w historii znalazło się na Forbes Global 2000!

Kolejny sukces Xiaomi

Gigant z Państwa Środka jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku mobilnym. Wyniki sprzedaży czy różnego rodzaju rankingi, między innymi Forbes Global, tylko to potwierdzają. W najnowszym zestawieniu Forbes Xiaomi uplasowało się na 426 pozycji, a firma została wyceniona na 35,7 miliarda dolarów. Jeśli chiński producent nadal będzie cieszyć się tak dużą popularnością to tak naprawdę z roku na rok miejsce w Forbes Global 2000 powinno być lepsze.

xiaomi global formes 2000

Co zatem jest kluczem do sukcesu Xiaomi? Według Tonego Chen przede wszystkim połączenie smartfonów z szeroko pojętym IoT (Internet of Things). Xiaomi to nie tylko telefony, ale także ogromne portfolio urządzeń typu smarthome, którymi możemy sterować poprzez dedykowaną aplikację. Stworzenie własnego ekosystemu zapewniło chińskiemu gigantowi jeszcze większą popularność, a co za tym idzie większą sprzedaż i jednocześnie zyski.

Zobacz także: Xiaomi podgrzewa atmosferę. Redmi K20 Pro już niebawem!

Oczywiście Tony Chen nie zapomniał o fanach marki na całym świecie. Marketing szeptany jest czymś na czym jakiś czas temu Xiaomi zbudowało swoją pozycję. Oczywiście ciężko zapomnieć o stosunku ceny do możliwości. Wielu użytkowników wybiera smartfony czy sprzęt chińskiego giganta, bo jest najzwyczajniej w świecie tańszy niż produkty konkurencyjnych firm. Bez wątpienia z niższą ceną idą w parze różne kompromisy, ale użytkownicy coraz śmielej sięgają po mocniejsze średniaki zamiast flagowców, a w tym segmencie rynku Xiaomi oferuje naprawdę sporo. Co przyniosą nam najbliższe miesiące? Jak chiński producent poradzi sobie w 2019 roku? Czas pokaże!

Co myślicie o pozycji Xiaomi w rankingu Forbes Global 2000? Czekamy na komentarze!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej