Xiaomi może zaprezentować jeszcze w tym roku smartfon z matrycą 150 Mpix

Xiaomi może zaprezentować jeszcze w tym roku smartfon z matrycą 150 Mpix
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Już jakiś czas temu słyszeliśmy doniesienia o tym, że Samsung pracuje nad matrycą 150 Mpix. I oczywiście po raz kolejny producenci będą walczyć o to, który z nich jako pierwszy wprowadzi na rynek smartfon wykorzystujący to rozwiązanie. Wprawdzie nadal nie wiemy czy będzie to Xiaomi, ale chiński producent ma mieć taki sprzęt w planach!

Tajemniczy smartfon Xiaomi

Informacje na temat wykorzystania nadchodzącej matrycy Samsunga w nowym smartfonie Xiaomi zostały opublikowane w serwisie Weibo przez użytkownika o nicku Ice Universe. Bardzo możliwe, że producent z Państwa Środka będzie chciał przygotować następce modelu Mi Note 10 oraz Mi Note 10 Pro i właśnie ten sprzęt trafi na rynek z matrycą 150 Mpix. Premiera tego urządzenia powinna odbyć się jeszcze w tym roku, a dokładniej w czwartym kwartale. Z jednej strony tym sposobem Xiaomi może sprawić, że jeszcze więcej osób spojrzy w stronę nadchodzącej nowości tej firmy, a z drugiej po raz kolejny warto zaznaczyć, że nie tylko liczba megapikseli odpowiada za jakość zdjęć.

Xiaomi może zaprezentować jeszcze w tym roku smartfon z matrycą 150 Mpix
Xiaomi Mi Note 10

Wiele zależy także od samego oprogramowania. I liczę na to, że Xiaomi będzie chciało zaskoczyć świat także w tej kwestii. Wprawdzie Mi Note 10, Mi Note 10 Pro, Mi 10 oraz Mi 10 Pro oferują naprawdę świetną jakość fotografii, ale apetyt użytkowników rośnie w miarę jedzenia, a co za tym idzie zawsze może być lepiej.

Zobacz także: Oficjalnie potwierdzono, że Meizu 17 zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865 i pamięć UFS 3.1

Nadal pytaniem pozostaje to jak zastosowanie matrycy 150 Mpix wpłynie na cenę samego urządzenia. Dla wielu fanów marki już kwota, którą trzeba było zapłacić za Mi Note 10 była ogromnym zaskoczeniem, a mam wrażenie, że jeszcze lepszy sensor przyczyni się do kolejnej podwyżki cen. Miejmy nadzieję, że już niedługo Xiaomi postanowi ujawnić więcej informacji na temat swojej nadchodzącej nowości. Czy chińskiemu gigantowi uda się czymś jeszcze nas zaskoczyć? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Note 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na premierę następców Xiaomi Mi Note 10 oraz Mi Note 10 Pro? Czego oczekujecie po tych urządzeniach? Jak ważne są dla was aparaty w smartfonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!