Oficjalnie: Xiaomi największym producentem smartfonów na świecie!

Xiaomi Mi Store lublin
Mi Store w Plaza Lublin

Jeszcze kilka lat temu z Xiaomi korzystały osoby wtajemniczone, a urządzenia trzeba było zazwyczaj ściągać prosto z Chin. Dzisiaj natomiast sprzęty z logo Mi są w milionach polskich domów. Więc stało się to, co zakładaliśmy – Xiaomi zostało największym producentem smartfonów na świecie.

#XiaomiLepsze

Nagłówek to oczywiście już nieco martwy mem, który niegdyś był postowany niemalże wszędzie. Wszak to właśnie ten chiński producent oferował świetny stosunek ceny do jakości. Stało się więc nieuniknione – Xiaomi zostało największym producentem smartfonów na świecie. Warto dodać, że jeszcze nie tak dawno temu informowaliśmy Was o tym, że Xiaomi dostarczyło najwięcej smartfonów do europejskich sklepów w II kwartale 2021 roku.

Przez cały drugi kwartał Xiaomi było na drugim miejscu, jednak właśnie wskoczyło na pierwszą, najlepszą pozycję – wyprzedzając takich gigantów jak Apple czy Samsung. Xiaomi zajęło aż 17,1% światowej sprzedaży smartfonów. Drugi jest Samsung z wynikiem 15,7%, a trzecie Apple z 14,3%.

xiaomi

Dlaczego się tak stało? Xiaomi to młoda firma, jednak szybko zdobyła popularność. Początkowo dzięki marketingowi szeptanemu, a teraz po prostu zalewając rynek przeróżnymi modelami smartfonów. W zasadzie w każdym przedziale cenowym znajdziecie co najmniej jedną propozycję Chińczyków i to może ona być naprawdę dobrym wyborem.

Ponadto smartfony to główna gałąź Xiaomi, z którego przedsiębiorstwo się utrzymuje, jednak oferuje ono urządzenia z innych kategorii i tam też one są często wybierane i polecane. Ludzie po prostu Xiaomi zaufali. Apple natomiast coraz więcej inwestuje w oferowane usługi, a dla Samsunga smartfony to tylko jedna z gałązek.

Xiaomi
Xiaomi Mi 11

Xiaomi jednak może długo tego miejsca nie zagrzać. Już niedługo Apple pokaże światu nowe iPhone’y, a Samsung – Galaxy Z Foldy. Pomimo tego, jest to spory sukces Chińczyków, którzy dokładnie wiedzą co robią.

Źródło: XDA-Developers przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!