Xiaomi zdominowało całą Europę. Takich wyników pozazdrości każdy producent

xiaomi

Xiaomi się nie zatrzymuje i ciągle się rozwija. Potwierdzają to ostatnie statystyki za II kwartał 2021, które jasno pokazują, że to właśnie Chińczycy dominują w Europie.

Xiaomi zdominowało Europę

Xiaomi zyskało spore poparcie w Europie. Pokazują to najnowsze statystyki popularności producentów wśród sprzedawców na naszym kontynencie. Jak wynika z raportu Strategy Analytics, w II kwartale 2021 roku Xiaomi jest na pierwszym miejscu wśród dostawców smartfonów w Europie. Mowa tu o 12,7 mln sztuk sprzętów, czyli 25,3% całości dostaw.

Na drugim miejscu znalazł się Samsung z wynikiem 12 mln, czyli ~24%. Kolejne jest Apple, a następnie – co ciekawe – OPPO oraz realme. Ci producenci są u nas od niedawna, a już uzyskali wysokie pozycje na Starym Kontynencie.

xiaomi

Xiaomi ma się z czego cieszyć, bowiem w ciągu roku dostawy wzrosły aż o 67%. No właśnie, dostawy. Statystyki te mówią o dostawach produktów do sklepów, a nie o faktycznej sprzedaży. To też oznacza, że wyniki sprzedaży mogą wyglądać kompletnie inaczej i tam dominować może inny producent. Warto dodać, że Xiaomi oferuje ogromną liczbę modeli i one muszą być do sklepów jakoś dostarczone.

Oczywiście Xiaomi to nadal niezwykle popularny producent i możemy go zobaczyć w kieszeni wielu Polaków. W Europie dominuje w dostawach do sklepów, a na świecie zajmuje drugą pozycję – zaraz za Apple. Xiaomi to również stosunkowo młoda firma, więc taki sukces jest jeszcze bardziej zaskakujący.

Źródło: Strategy Analytics

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!