Xiaomi NFC Pay Strap to kolejny gadżet do płacenia

xiaomi logo

Xiaomi NFC Pay Strap to produkt ogłoszony niedawno przez chińskiego producenta elektroniki podczas wydarzenia Global Fintech Festival. Jest to pasek z opcją płacenia, a więc wygląda na to, że będzie można wyposażyć w niego posiadane już smartwatche lub opaski, które do tej pory nie mogły być używane do płatności zbliżeniowych. Skoro to sam pasek umożliwi funkcję płacenia, być może będzie mógł być również użytkowany samodzielnie,

Zapowiedź Xiaomi NFC Pay Strap

Jak zapowiedziało Xiaomi, pasek najpierw trafi na rynek indyjski, gdzie prowadzone są już prace wdrożeniowe wraz z instytucjami z sektora finansowego. Na ten moment nie mamy informacji czy Xiaomi ma w planach wprowadzenie gadżetu do sprzedaży w innych krajach.

Tymczasem funkcję płatności zbliżeniowych u pomarańczowego producenta oferują już opaski z linii Mi Smart Band. Początkowo była ona dostępna jedynie na rynku chińskim, ale później została wprowadzona również w Europie Wschodniej. Aktualnie to my czekamy na opaskę Mi Band 6 z modułem NFC, która ma pojawić się w Polsce oraz na kilkunastu innych rynkach w Europie. Aby móc korzystać z niej, banki muszą przeprowadzić odpowiednie integracje.

Na ten moment wiemy, że między innymi mBank będzie wspierał płatności opaską Mi Band 6. Inne banki, jak na przykład Pekao i Alior analizują możliwość wsparcia tej opcji płatności. Premiery możemy spodziewać się 6 października.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!