Xiaomi numerem jeden na rynku smartfonów w Polsce!

Xiaomi numerem jeden na rynku smartfonów w Polsce!

Dziś został opublikowany raport Canalys dotyczący rynku smartfonów w drugim kwartale tego roku w całej Europie, a w tym także naszego kraju. Oczywiście nas najbardziej interesuje sytuacja w Polsce. Bez wątpienia największe powody do zadowolenia ma Xiaomi!

Xiaomi o krok przed Samsungiem

Zacznijmy od sprzedaży smartfonów w naszym kraju. Według analiz Canalys Xiaomi aktualnie może pochwalić się udziałami w rynku mobilnym w Polsce na poziomie aż 27%. Wynik ten jest o aż 88% lepszy niż w drugim kwartale 2019 roku. Co ciekawe identyczny udział w rynku ma Samsung, ale to właśnie Xiaomi zostało sklasyfikowane na pierwszym miejscu. Koreański gigant nie radzi sobie jednak tak dobrze jak chiński producent. Samsung zaliczył bowiem spadek w porównaniu z zeszłym rokiem o 14%. O jeszcze większej stracie możemy mówić w przypadku Huawei. Firma ta nadal może pochwalić się udziałami w polskim rynku smartfonów na poziomie 18%, ale wynik ten oznacza spadek o aż 43%.

Xiaomi numerem jeden na rynku smartfonów w Polsce!

Zaskakujący jest natomiast wzrost sprzedaży iPhonów. Smartfony Apple cieszą się coraz to większą popularnością i gigant z Cupertino może mówić o wzroście wynoszącym aż 110%. Myślę, że sukces ten w sporej mierze oparty jest na iPhone SE 2020, który sprzedaje się wręcz rewelacyjnie na całym świecie. Zestawienie zamyka Lenovo z udziałem w rynku na poziomie 6% oraz wzrostem o 19% w porównaniu do drugiego kwartału w 2019 roku.

Zobacz także: Xiaomi przyznaje które telefony nie dostaną Androida 11

Xiaomi radzi sobie coraz to lepiej także w całej Europie. Na Starym Kontynencie chiński gigant może pochwalić się trzecim miejscem oraz udziałami w rynku na poziomie 17% oraz wzrostem o 65%, a w Europie Zachodniej wzrost wyniósł aż 116%. Wyniki te robią wrażenie i tak naprawdę nic nie wskazuje na to, że Xiaomi będzie chciało w najbliższej przyszłości zwolnić tempo. Bez wątpienia za niedługo na rynek trafią kolejne smartfony, które będą miały być nowymi hitami sprzedażowymi. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego zapewne dowiemy się dopiero po kolejnych raportach!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o smartfonach Xiaomi? Z jakiego telefonu korzystacie na co dzień? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!