Xiaomi Pad 5 dostępny w Polsce! Cena mocno zachęca do zakupu

xiaomi pad 5
Xiaomi Pad 5 (źródło: Xiaomi)

Tablety już powoli wymierały, a jednak ostatni rok sprawił, że te znowu okazały się być bardzo przydatne i potrzebne. Dlatego też do produkcji tego sprzętu wróciła firma Xiaomi i właśnie na nasz rynek wprowadziła model Pad 5!

Xiaomi Pad 5 już jest w Polsce! Oto cena

Nareszcie doczekaliśmy się polskiej premiery najnowszego tabletu Xiaomi. Co ciekawe, producent zdecydował się na sprzedaż tylko jednej konfiguracji – tej z 6 GB RAM-u i dyskiem 128 GB na dane użytkownika. Dodatkowo jest to wariant Wi-Fi, bez obsługi LTE , a także nie ma slotu na kartę pamięci. Brak obsługi sieci komórkowej sprawia, że dosyć mocno przestał mnie ten sprzęt interesować.

Polską cenę Xiaomi Pad 5 ustalono na 1699 złotych, co jest wartością całkiem dobrą, tym bardziej gdy bierzemy pod uwagę spore możliwości (o czym za chwilę). Dodatkowo przez pierwsze 48 godzin tablet będzie dostępny nieco taniej, bo za jedyne 1399 PLN!

pad 5

Niestety, nic nie wiemy na temat dostępności mocniejszych wersji oraz o piórze, które ma być ważnym akcesorium do tego sprzętu.

A co oferuje Xiaomi Pad 5?

W Xiaomi Pad 5 wmontowany został wyświetlacz pełnoekranowy o przekątnej 11 cali wykonany w technologii LCD IPS i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Mało tego, mamy tutaj wysoką częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz i technologię HDR10. Jasność natomiast wynosi 500 nitów.

xiaomi pad 5

Wysoką wydajność zapewnia procesor Qualcomm Snapdragon 860. System to oczywiście Android przykryty nakładką MIUI for Pad. Tablet też obsłuży specjalnie pióro Xiaomi Smart Pen. Niestety, te ma być sprzedawane oddzielnie, jednak warto o nim pamiętać, bowiem znacznie rozszerza możliwości sprzętu. Ponadto mamy głośniki stereo oraz baterię o pojemności 8720 mAh z szybkim ładowaniem o mocy 33 W. Tablet waży 500 g, a jego grubość to 6,85 mm.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!