Xiaomi patentuje bardzo ciekawy wygląd smartfonu. Czy tak może wyglądać Xiaomi Mi MIX 4?

xiaomi mi mix 2

Smartfony Xiaomi z serii Mi MIX od zawsze bardzo mi się podobały. To jeden z argumentów, dlaczego sam zdecydowałem się na zakup Mi MIX 2S. W sieci pokazał się bardzo ciekawy wygląd smartfonu, który został opatentowany przez chińskiego giganta. Wydaje mi się, że tak właśnie może wyglądać Mi MIX 4!

Mi MIX 4 może mieć dwa aparaty z przodu pod ekranem!

Chińska Narodowa Administracja Własności Intelektualnej przyznała Xiaomi patent na bardzo ciekawy wygląd smartfonu. Przedstawia on urządzenie, które to nie posiada notcha, natomiast zamiast tego znaleźć mają się tam dwa aparaty w formie dziur w ekranie. Ostatnio to bardzo popularne rozwiązanie, które możemy już znaleźć nie tylko we flagowcach, ale też w średniakach.

Xiaomi patent

Najpewniej drugi aparat będzie to oczko poprawiające rozmycie tła. Miło byłoby jednak ujrzeć tam obiektyw szerokokątny, co świetnie sprawuje się w selfie grupowych. Jest też możliwe to, że wcale nie jest to drugi aparat, a system do rozpoznawania twarzy. Być może oznacza to, że nadchodzący smartfon Xiaomi nie będzie miał czytnika linii papilarnych.

Warto przeczytać: Nokia 9.1 PureView może zadebiutować dopiero w drugim kwartale 2020 roku

Warto też wspomnieć, że w ich dotychczasowych smartfonach nie znajdziemy takiego rozwiązania. Coś takiego bardzo mi pasuje to serii Mi MIX, tam producent zawsze stosował coś niestandardowego. Zauważyłem też, że nie widzimy na tych szkicach głośnika do rozmów. Być może znaleźć tam będziemy mogli rozwiązanie z pierwszego smartfonu z tej serii. Oczywiście mówię tu o głośniku piezoelektrycznym. Był on tam trochę awaryjny, lecz pomijając to, sprawował się naprawdę świetnie. Miałem okazję sam go sprawdzić i serio jest on bardzo dobry.

Xiaomi Mi MIX
Xiaomi Mi MIX

Jestem bardzo ciekaw tego, czy faktycznie ten patent dotyczy smartfonu Mi MIX 4. Według mnie to naprawdę możliwe, a jeśli będzie tak rzeczywiście, to przemyślę wtedy zmianę mojego Mi MIX 2S na właśnie ten smartfon.

Jak myślicie, czy tak będzie wyglądać Xiaomi Mi MIX 4? Piszcie swoje przemyślenia w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!