Strona główna Producenci Nokia Nokia 9.1 PureView może zadebiutować dopiero w drugim kwartale 2020 roku

Nokia 9.1 PureView może zadebiutować dopiero w drugim kwartale 2020 roku

-

Ostatnie plotki i przecieki mówiły, że następca Nokii 9 PureView pojawi się przed końcem 2019 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że HMD Global napotkało jakieś problemy produkcje z swoim nadchodzącym smartfonem, a to sprawi, że premiera tego sprzętu się opóźni. Kiedy zatem możemy spodziewać się rozpoczęcia sprzedaży?

Nokia 9.1 PureView dopiero w Q2 2020?

Ciężko nazwać Nokie 9 PureView sukcesem. Smartfon ten zadebiutował na targach MWC 2019 w Barcelonie. I tak naprawdę miał zrewolucjonizować rynek mobilny przede wszystkim niesamowitą jakością zdjęć. Tak się jednak nie stało, a dodatkowo wykorzystanie Qualcomm Snapdragona 845 zamiast Snapdragona 855 sprawiło, że sprzęt ten już na starcie pozostawał w tyle za flagowcami konkurencji. Tym samym sporo fanów Nokii wyczekiwało premiery następcy tego modelu. Wcześniej wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły, że smartfon ten pojawi się pod koniec 2019 roku. Teraz wiemy, że tak się nie stanie.

nokia 9 pureview main
Nokia 9 PureView

Informacje o premierze Nokii 9.1 PureView w drugim kwartale 2020 roku mogą sugerować nam, że HMD Global po rasz kolejny pokaże swojego flagowca podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Bardzo możliwe, że smartfon ten trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 855 lub Snapdragonem 855 Plus, a flagowce konkurencji już mogą działać pod kontrolą Snapdragona 865. Tym samym nowa Nokia po raz kolejny może pozostać krok za innymi firmami i tym samym nie zdobyć prawdziwej popularności. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

Zobacz także: Nokia 6.2 i 7.2 zaprezentowane. Poznaliśmy także ceny, które będą obowiązywać w Polsce

HMD Global tworząc Nokie 9.1 PureView tak naprawdę chce skupić się po raz kolejny na jakości zdjęć. Miejmy nadzieję, że tym razem sporo oczek umiejscowionych na pleckach przyniesie nam niespotykaną dotąd jakość fotografii mobilnych. Jeśli to nie uda się HMD Global to o Nokii 9.1 PureView bardzo szybko mogą zapomnieć nawet fani marki. Nie przekreślajmy jednak tego urządzenia jeszcze przed premierą. Tak naprawdę już niedługo w sieci powinny pojawić się informacje na temat pełnej specyfikacji nadchodzącego smartfona.

Na zdjęciu głównym znajduje się Nokia 9 PureView.

Co myślicie o Nokii 9 PureView? Czekacie na następcę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej