Xiaomi patentuje nowe pomysł na aparaty w smartfonach!

Xiaomi Mi 9T Pro

Producenci smartfonów starają się na różne sposoby rozwiązać problem związany aparatami. To one m. in. przeszkadzają w tym, by ekran pokrywał cały przedni panel. Co prawda, mamy takie rozwiązania jak wysuwany mechanicznie aparat, a za niedługo ma on być ukryty pod wyświetlaczem, lecz wciąż chcą nas czymś zaskoczyć. Xiaomi opatentowało bardzo ciekawy pomysł związany z tym.

Tył na przód… Dosłownie!

Ten dość ciekawy patent został złożony przez chińskiego producenta na początku 2018 r. do Chińskiego Urzędu Własności Intelektualnej. Jednak dopiero niedawno został on zatwierdzony, dlatego właśnie dowiadujemy się o tym dopiero teraz. Przyznam, że projekt ten, jak na tamte lata, wygląda naprawdę nieźle. Co prawda, dzisiaj już taki smartfon nie robiłby wielkiej furory, ale wtedy mógłby cieszyć się sporą popularnością. Na obrazku widzimy zestaw aparatów, który jest umieszczony na ruchomym elemencie. Umożliwia on obrócenie aparatów tak, by skierowany były nie przed, a na użytkownika.

Właśnie w ten sposób Xiaomi chciało rozwiązać problem wcięć w ekranie. Być może nadal chce, bowiem do tej pory projekt ten nie został wykorzystany w żadnym z ich smartfonów. Jest możliwość, że wciąż chiński gigant wprowadzi to w życie, choć pamiętajmy, to tylko i wyłącznie patent.

Warto przeczytać: Jeden z dyrektorów Xiaomi wypowiada się na temat szybkiego ładowania 100 W

Co jeszcze widzimy na tych grafikach? Wszystko, co powinien posiadać smartfon, przyciski regulacji głośności oraz zasilania, a także jeszcze jeden, leżący na przeciwnym boku. Przynajmniej wygląda mi to na przycisk, być może to fizyczny spust migawki w aparacie, coś w stylu smartfonów Sony. Tam też, na dole, widzimy tackę na kartę SIM.

Xiaomi patentuje nowe pomysł na aparaty w smartfonach!

Ukazano też górną krawędź, gdzie nie ma nic, oraz dolną, a tam zauważyć możemy głośnik multimedialny, mikrofon do rozmów oraz, prawdopodobnie, port USB typu C.

Xiaomi patentuje nowe pomysł na aparaty w smartfonach!

Mi osobiście naprawdę się coś takiego podoba. Lubię niestandardowe rozwiązania, własnie w tym stylu. Bardzo mnie ciekawi, czy kiedyś powstanie takie urządzenie.

Jak Wam się podoba ten projekt? Myślicie, że kiedyś zobaczymy taki smartfon od Xiaomi? Dajcie znać w komentarzach!

Na zdjęciu tytułowym znajduje się Xiaomi Mi 9T Pro,
sprawdź jego recenzję TUTAJ!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!