Marzenia fanów Xiaomi się spełniają! Telefon Redmi ze Snapdragonem 855 dostanie NFC

Redmi 7

Dzisiaj swoją premię miał Meizu 16s, pierwszy telefon niebieskich wyposażony w Snapdragona 855. Jak wiemy, również Redmi nie próżnuje i zamierza wydać podobnie zaopatrzone urządzenie. Prezes firmy regularnie dzieli się informacjami na jego temat.

Flagowiec Redmi ze złączem słuchawkowym jack 3.5 mm…

Ostatnie wieści z Weibo dotyczyły między innymi wysuwanej kamery. Najpierw CEO Redmi zaprzeczył temu, że ich przyszły telefon będzie posiadał takie rozwiązanie. Później jednak zapytał fanów marki co wolą: dziurkę w ekranie czy aparat wysuwany z górnej krawędzi. Myślę więc, że wciąż możliwe jest, iż Redmi zrealizuje taki projekt.

redmi

Lu Weibing poprzez Weibo odpowiedział również na pytanie dotyczące złącza słuchawkowego. Wiemy już, że telefon Redmi ze Snapdragonem 855 otrzyma jacka 3.5 mm.

…i NFC

redmi

Zapytanie padło również o moduł NFC. Jest to jeden z elementów, na który, a raczej na którego brak, skarży się wielu fanów Xiaomi. Już w styczniu Lei Jun zapowiedział, że firma wie o tym braku i postara się wyposażyć przyszłe modele Xiaomi (Redmi) w NFC. Podobnie postąpiła przytoczona na początku artykułu firma Meizu, gdyż model 16s również posiada NFC.

Lu Weibing wypowiedział się też na temat ładowania bezprzewodowego. Jego wypowiedź po przetłumaczeniu z języka chińskiego nie jest tak jednoznaczna jak powyższe dwa przykłady. Być może to sugestia, że flagowy Redmi (Redmi Pro 2?) będzie posiadał cewkę Qi podobnie jak Xiaomi Mi 9.

Zobacz też: Pierwsze informacje na temat Xiaomi „Raphael” oraz „Davinci” pojawiły się w sieci

Data premiery nie jest jeszcze znana, być może telefon zostanie zaprezentowany jeszcze w kwietniu skoro tak intensywnie mówi się o nim na Weibo. Tymczasem wiemy, że Redmi szykuje się do premiery słabszego modelu, a mianowicie Redmi Y3 skierowanego na rynek indyjski, który ma podbić swoim aparatem do selfie.

Cieszycie się, że Redmi wyposaży swój telefon w jacka i NFC, czy te elementy nie są dla Was istotne przy wyborze telefonu? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Dodaj komentarz
Total
8
Share