Xiaomi patentuje składy smartfon przypominający Motorolę RAZR

Xiaomi patentuje składy smartfon przypominający Motorolę RAZR

Tak naprawdę na pierwszy składany smartfon Xiaomi nadal czekamy. W sieci pojawił się już ogrom patentów czy nawet filmów prezentujących jak urządzenia te będą wyglądać, ale nadal żaden z tych sprzętów nie trafił na rynek. Teraz chiński gigant opatentował coś co już na pierwszy rzut oka przypomina Motorolę RAZR!

Smartfony z klapką? Brzmi jak powrót do przeszłości

Najpierw była Motorola RAZR, od jakiegoś czasu słyszymy o tym, że Samsung pracuje nad Galaxy Z Flip, a teraz dowiadujemy się o patencie Xiaomi. Mam wrażenie, że Motorola RAZR rozpoczęła nowy trend na rynku mobilnym. I tak jak kiedyś popularne były telefony z klapką, tak już niedługo w sprzedaży może pojawić się sporo smartfonów z składanymi wyświetlaczami, które będą przypominać właśnie telefony z klapką. Pomysł ten jakoś nie przypada mi do gustu i zdecydowanie wolę takiego składaki jak Galaxy Fold, w którym po rozłożeniu otrzymywaliśmy naprawdę ogromną przestrzeń roboczą, którą można wykorzystać do uruchomienia wielu aplikacji w tym samym czasie.

Xiaomi patentuje składy smartfon przypominający Motorolę RAZR

Właśnie opublikowany w sieci patent Xiaomi oczywiście nie zdradza nam jakichkolwiek szczegółów na temat samego urządzenia. Wiemy tylko tyle, że zawias pojawi się na krótszym boku i to on będzie odpowiedzialny za składanie. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że od patentu do wyprodukowania fizycznego urządzenia jest długa droga. Tym samym nie spodziewałbym się, że producent z Państwa Środka w najbliższym czasie pokaże światu w pełni działającego składaka. Nie zdziwiłbym się jakbyśmy zobaczyli prototyp, ale Xiaomi musi dopracować go do perfekcji, aby sytuacja nie wyglądała tak jak w przypadku Galaxy Folda.

Zobacz także: Nowy smartfon gamingowy Black Shark powstanie przy współpracy z firmą Tencent? Na to wygląda!

Oczywiście istnieje szansa, że chiński producent pokaże nam swojego składaka podobnie jak to miało miejsce z Mi MIXem Alpha. Oznacza to, że teoretycznie smartfon ten trafi na rynek, a w praktyce będzie tak drogi, że praktycznie nikt nie zdecyduje się na jego zakup. Jak sytuacja będzie wyglądać w rzeczywistości? Czas pokaże!

Co myślicie o tak wyglądającym składanym smartfonie Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!