Xiaomi patentuje smartfon z aparatem do selfie znajdujący się w rogu ekranu

Często patenty składane przez firmy zajmujące się produkcją smartfonów potrafią zadziwić tak naprawdę każdego. I tak jest także w tym przypadku. Xiaomi złożyło wniosek patentowy dotyczący telefonu, który posiada jeden lub dwa aparaty przednie umiejscowione w niewielkich ramkach w rogach wyświetlacza.

Nowy patent Xiaomi

Muszę przyznać, że rozwiązanie to wygląda naprawdę dziwacznie. Tak jak notche, dziury w wyświetlaczu czy wysuwane aparaty przednie nie budzą we mnie jakiś większych emocji, tak nowość producenta z Państwa Środka jest ciekawa i interesująca. Tego typu rozmieszczenie oczek do zdjęć typu selfie ma być wykorzystywane w tańszych telefonach z średniej i niskiej półki cenowej. Xiaomi chce zaoferować użytkownikowi jak największy stosunek ekranu do powierzchni panelu przedniego, a jednocześnie wykorzystanie wysuwanego modułu aparatu jest zdecydowanie droższe.

Jednocześnie pozwoli to firmie wyróżnić się na tle konkurencji i ogromnej ilości niesamowicie podobnych do siebie urządzeń. Co więcej chiński producent tym rozwiązaniem chce umożliwić sobie wykorzystanie także dwóch aparatów przednich umiejscowionych po jednym w każdym z rogów ekranu. Czy rozwiązanie to ma sens? Brzmi nieźle, ale tak naprawdę musielibyśmy poczekać na pierwsze zdjęcie przedstawiające jak nowość Xiaomi będzie wyglądać w rzeczywistości.

Zobacz także: Xiaomi szykuje telefony z nowościami z 2019 roku

Musimy także pamiętać o jeszcze jednej kwestii. Nie każdy patent trafia na linię produkcyjną, a następnie na rynek. Producenci często składają wnioski patentowe swoich pomysłów tylko po to, aby zablokować pracę nad tego typu rozwiązaniem innym firmom. Jak będzie w tym przypadku? Tego niestety nie wiemy. Miejmy jednak nadzieję, że Xiaomi pokusi się o wprowadzenie do sprzedaży tego co widzimy na najnowszym wniosku patentowym. Jeśli właśnie tak będą wyglądać nowe średniaki i budżetowce producenta z Państwa Środka to w końcu będą one mogły się czymś wyróżnić w kwestii wyglądu na tle konkurencji. Pozostaje nam uzbroić się w odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o takim umiejscowieniu aparatów do zdjęć typu selfie w smartfonach Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Dodaj komentarz