Xiaomi patentuje telefon z panelem słonecznym w obudowie

Xiaomi patentuje telefon z panelem słonecznym w obudowie

Mam wrażenie, że dzień bez informacji o nowości lub nowym patencie Xiaomi to dzień stracony. Teraz w sieci pojawiły się grafiki pochodzące z najnowszego wniosku patentowanego giganta z Państwa Środka. Smartfon z panelem słonecznym na pleckach? Trzeba przyznać, że brzmi ciekawie, ale po co to komu?

Smartfon Xiaomi z wbudowaną ładowarką słoneczną

W lipcu zeszłego roku Xiaomi zgłosiło patent w WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej), ale dopiero teraz informacja ta została ujawniona. W wniosku patentowym znajdziemy szkic smartfona, który ma otrzymać panel słoneczny będący częścią obudowy tylnej. Panel ten miałby być wykorzystywany oczywiście do ładowania urządzenia podczas korzystania z niego na słońcu lub w momencie gdy sprzęt ten będzie najzwyczajniej w świecie leżeć w dobrze nasłonecznionym miejscu. I tak jak sam pomysł wydaje się niezły tak obawiam się sprawności w tego typu rozwiązaniu. Panele słoneczne mają sens wtedy, kiedy są odpowiednio ustawione w kierunku słońca. Oczywiście nawet jeśli nasz smartfon nie będzie ustawiony w odpowiednim kierunku to i tak będzie się ładować, ale wytworzony prąd może być tak mały, że nie da rady nawet podtrzymać poziomu naładowania telefonu.

Xiaomi patentuje telefon z panelem słonecznym w obudowie

Zobacz także: Nowy smartfon Redmi zadebiutuje już jutro!

Zaraz po pojawieniu się w sieci patentu portal LetsGoDigital przygotował render bazujący na grafice z wniosku patentowego. Muszę przyznać, że tak wyglądająca nowość Xiaomi prezentuje się naprawdę dobrze i bez wątpienia znajdzie swoich fanów na całym świecie. Pytanie czy chińskiemu gigantowi uda się stworzyć coś funkcjonalnego czy jedynie nowość, która będzie nieźle wyglądać. Ciężko powiedzieć kiedy tego typu smartfon trafi na rynek. Producent z Państwa Środka pracuje już nad tym od lipca zeszłego roku, ale nie każdy patent odnajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Niemniej jednak nowość Xiaomi mogłaby wywołać sporo emocji na rynku mobilnym, więc z niecierpliwością wyczekujemy informacji na ten temat!

Co myślicie o smartfonie Xiaomi z wbudowanym panelem słonecznym? Czy waszym zdaniem pomysł ten ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!