Xiaomi po raz kolejny liderem na rynku telewizorów w Chinach

Xiaomi po raz kolejny liderem na rynku telewizorów w Chinach

Wprawdzie w naszym kraju telewizory Xiaomi są dostępne w sprzedaży od niedawna, ale w samym Państwie Środka cieszą się one gigantyczną wręcz popularnością. Teraz chiński producent po raz kolejny chwali się dominacją na tamtejszym rynku!

Mi TV niekwestionowanym numerem jeden

Informacje na ten temat zostały opublikowane przez oficjalny profil Xiaomi TV w serwisie Weibo. W pierwszej połowie tego roku chiński producent może pochwalić się największym udziałem w rynku telewizorów Państwa Środka. To jednak jeszcze nie wszystko. Xiaomi jest niekwestionowanym liderem już od sześciu kwartałów i tak naprawdę nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała nagle się zmienić. Sprzęty chińskiego giganta przede wszystkim mają wyróżniać się świetnym stosunkiem ceny do możliwości. Co ważne Xiaomi w swojej ofercie ma zarówno telewizory z niższej półki cenowej jak i te flagowe, które zostały zaprojektowane z myślą o bardziej wymagających użytkownikach.

Xiaomi po raz kolejny liderem na rynku telewizorów w Chinach

Wprawdzie producent nie ujawnił dokładnej liczby sprzedanych telewizorów w pierwszej połowie tego roku, ale w roku 2019 Xiaomi udało się wysłać do klientów aż 10,46 miliona sztuk swoich urządzeń. Wynik ten był pierwszym w historii Chin przekroczeniem 10 milionów sztuk, a jednocześnie możemy być wręcz pewni, że w tym roku liczba ta będzie jeszcze większa. Jednocześnie chińska firma nie zamierza zwalniać tempa i możemy być wręcz pewni, że prędzej czy później doczekamy się premier kolejnych modeli.

Zobacz także: Xiaomi Mi TV Master Series oficjalnie zaprezentowany w Chinach

Przyznam szczerze, że sam z niecierpliwością wyczekuje premiery kolejnych telewizorów Xiaomi także w naszym kraju. Już niedługo powinniśmy doczekać się wprowadzenia do sprzedaży wersji o przekątnej ekranu 65 cali, ale bez wątpienia wyższe modele także mogłyby cieszyć się sporą popularnością wśród mieszkańców Starego Kontynentu. Miejmy nadzieję, że Xiaomi ma jakiegoś asa w rękawie, którym w przyszłości zaskoczy nas wszystkich!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi TV 4S 43”, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o telewizorach Xiaomi? A może zdecydowaliście się na zakup jednego z modeli dostępnych w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!