Xiaomi pojawiło się w rankingu najbogatszych firm Fortune Global 500

Xiaomi pojawiło się w rankingu najbogatszych firm Fortune Global 500

Xiaomi Corporation, dziewięć lat od swojego powstania, po raz pierwszy pojawiło się na prestiżowej liście Fortune Global 500. Chiński gigant osiągnął 468 pozycję i jednocześnie jest najmłodszą firmą w całym zestawieniu. Bez wątpienia możemy uznać to za ogromny wręcz sukces!

Xiaomi rośnie w siłę

Gigant z Państwa Środka został także sklasyfikowany na siódmym miejscu w kategorii Internet Services and Retailing. W czerwcu 2019 roku Xiaomi po raz pierwszy znalazło się na liście Fortune China 500 zajmując 53 pozycję. I to tak naprawdę było już sporym sukcesem i myślę, że mało kto spodziewał się, że chińska firma tak szybko trafi do 500 najbardziej dochodowych przedsiębiorstw. Już w 2012 roku giganta z Państwa Środka po raz pierwszy osiągnął przychody na poziomie 10 miliardów juanów, a w 2017 roku przychody te wyniosły już ponad 100 miliardów juanów. To pokazuje tempo rozwoju Xiaomi i to jak nieustannie rośnie popularność marki.

Pojawianie się na liście Fortune Global 500 zajęło nam zaledwie 9 lat. Zawdzięczamy to przede wszystkim fanom i osobom korzystającym z naszych rozwiązań. Im wszystkim należą się wielkie podziękowania. Jesteśmy również najmłodszą firmą w tegorocznym rankingu. To daje nam siłę do tego, by kontynuować nasz globalny rozwój – powiedział Lei Jun, założyciel i CEO Xiaomi.

Zobacz także: Xiaomi jednym z największych udziałowców firmy VeriSilicon!

Potwierdzają to dane międzynarodowej firmy badawczej IDC. W marcu 2019 roku to Xiaomi było czwartym producentem smartfonów na świecie, notując wzrost na poziomie 32,2 procenta w porównaniu do roku wcześniej. Chiński producent również inwestuje w firmy technologiczne tworzące rozwiązania ekosystemowe. Aktualnie jest on właścicielem ponad 200 podmiotów, a urządzenia Xiaomi tworzą największą platformę IoT na świecie z 171 milionami podłączonych urządzeń (i to bez wliczania laptopów czy smartfonów).

Xiaomi pojawiło się w rankingu najbogatszych firm Fortune Global 500

Xiaomi jest w tej chwili obecne na ponad 80 rynkach i na początku 2019 roku było w TOP5 w ponad 40 krajach. Liczby te robią piorunujące wrażenie i wszystko wskazuje na to, że gigant z Państwa Środka nie zatrzyma się i nadal będzie podbijać serca fanów marki.

https://www.facebook.com/XiaomiPoland/photos/a.222144351535727/741774322906058/?type=3&theater

Co myślicie o firmie Xiaomi? Korzystacie z urządzeń tego producenta? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!