Xiaomi jednym z największych udziałowców firmy VeriSilicon!

xiaomi logo

Xiaomi jest naprawdę potężną marką. Na rynku mamy masę ich produktów z różnych kategorii. Nie wiem czy pamiętacie, ale ponad dwa lata temu zaprezentowali autorski układ SoC, Surge S1, który to napędzał smartfon Mi 5C. Teraz ten chiński gigant kupił udziały w firmie VeriSilicon, co może oznaczać, iż…

Surge S2 może za jakiś czas ujrzeć światło dzienne!

Wiemy, że Xiaomi lubi mieć, że tak to nazwę, wszystko swoje. Zobaczcie, ile mają produktów w swojej ofercie. Nawet nie chodzi o ich ilość, co o kategorie. Możemy kupić sobie deskę sedesową Xiaomi, buty Xiaomi, termos Xiaomi, plecak Xiaomi… no mógłbym tak wymieniać jeszcze przez długi czas. Pomarańczowy gigant jest również nie od dziś zainteresowany produkcją swoich układów. Surge S1, bo taką nazwę nosił ich pierwszy autorski SoC, nie cieszył się zbyt dużą popularnością. Ot zwykły układ nadający się do średniopółkowych smartfonów.

xiaomi mi 5c
Xiaomi Mi 5C

Warto przeczytać: Pierwszy MediaTek z modemem 5G trafi do pierwszych urządzeń w Q1 2020

W czerwcu tego roku Xiaomi kupiło 6% udziałów firmy VeriSilicon. To sprawiło, że stali się ich drugim największym udziałowcem. Według mnie, i nie tylko, może to oznaczać, że premiera układu Surge S2 jest coraz bliżej. Ciekawi mnie jedno, do jakiej klasy smartfonów byłby on dedykowany? Szczerze wątpię w to, abyśmy mieli go ujrzeć we flagowcu. Definitywnie będzie to albo budżetowiec, albo średniak. Ja osobiście stawiam tutaj jednak na budżetowca, ale takiego mocniejszego budżetowca. Myślę, że wtedy mogłoby to się przyjąć. Społeczeństwo jednak ma już swoje takie nawyki i najczęściej wybieramy układy Snapdragon, no i Samsung Exynos w przypadku smartfonów tego koreańskiego giganta. Nawet teraz, kiedy MediaTek zaczął produkować całkiem niezłe procesory, to i tak z niechęcią ludzie patrzą na nie. Z tego też powodu raczej nie wróżę mu sukcesu, a tym bardziej, jeśli byłby gdzie indziej, aniżeli w budżetowym smartfonie.

A co Wy sądzicie o tym? Myślicie, że rzeczywiście ma to związek z pracami nad układem Surge S2?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!