Xiaomi pracuje nad głośnikiem niezwykle podobnym do Google Nest Hub

Xiaomi pracuje nad głośnikiem niezwykle podobnym do Google Nest Hub

Pamiętacie Fimi PALM czyli niewielki gimbal z kamerą, który tak naprawdę był kopią DJI Osmo Pocket? Wszystko wskazuje na to, że chiński producent pracuje nad kolejnym sprzętem, który będzie niezwykle podobny do czegoś co widzieliśmy już wcześniej. O czym dokładnie mowa?

Xiaomi Smart Display Speaker Pro 8

Do premiery inteligentnego głośnika producenta z Państwa Środka pozostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz w sieci pojawiło się sporo informacji na ten temat. Xiaomi Smart Display Speaker Pro 8 będzie oczywiście wyposażony w asystenta głosowego XiaoAI. Niestety, ale asystent ten jest w stanie porozumiewać się jedynie w języku chińskim, a co za tym idzie bardzo możliwe, że sprzęt ten nie pojawi się w wersji globalnej. Jeśli ta jednak  miałaby powstać to chiński producent musiałby wykorzystać Asystenta Google, a to może nie być takie proste jak głośnik z własnym asystentem.

Według grafik, które wyciekły do sieci Xiaomi Smart Display Speaker Pro 8 ma zostać wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 8 cali. To właśnie na tym wyświetlaczu możemy wyświetlać wiadomości, informacje o pogodzie czy jakiekolwiek inne informacji, o które akurat zapytamy asystenta głosowego. Oczywiście nie mogło zabraknąć także głośników. Co ciekawe nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka ma zaskoczyć użytkowników jakością dźwięki i nadawać się nie tylko do prowadzenia rozmów z XiaoAI, ale także być multimedialnym centrum idealnie sprawdzającym się do słuchania muzyki.

Zobacz także: Xiaomi Mi MIX 4 może zadebiutować już 10 stycznia!

I tak jak sam głośnik zapowiada się naprawdę ciekawie, tak mam z nim jeden problem. Pamiętacie Google Nest Hub? Xiaomi poszło na łatwiznę i stworzyło coś co tak naprawdę przypomina produkt amerykańskiego giganta, przynajmniej jeśli chodzi o wygląd, praktycznie w stu procentach. Cena Smart Display Speaker Pro 8 pozostaje oczywiście tajemnicą. Nie znamy także dokładnej daty premiery, a co za tym idzie musimy uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym Nest Hub.

Co myślicie o Xiaomi Smart Display Speaker Pro 8? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!