Xiaomi pracuje nad Pocophone F2? Wiele na to wskazuje

pocophone f1 quick charge 4 (2)
Pocophone F1

Pocophone F1 został zaprezentowany światu w sierpniu 2018 roku. Smartfon ten miał przede wszystkim wyróżniać się na tle konkurencji flagową wydajnością i niesamowicie niską ceną. To sprawiło, że zdobył on naprawdę sporą popularność i wiele osób czekało na kolejne urządzenie z tej serii. Czyżbyśmy w końcu się doczekali?

Pocophone F2 pojawił się w Geekbench

W bazie Geekbench właśnie pojawił się Xiaomi POCO F2. Smartfon ten zdobył 547 punktów w teście jednego rdzenia oraz 1767 punktów w teście wielu rdzeni. Urządzenie to, przynajmniej według serwisu benchmarkowego, ma otrzymać także 8 GB RAM-u oraz procesor o taktowaniu 1,8 GHz na rdzeniu, a całość powinna działać pod kontrolą Androida 10. Oczywiście na Pocophone F2 czekało naprawdę sporo fanów marki. Niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że jeśli sprzęt ten faktycznie trafi na rynek to nie będzie tak ciekawy jak pierwsze generacja. Dlaczego? Już tłumaczę.

Xiaomi pracuje nad Pocophone F2? Wiele na to wskazuje

Jeśli spojrzymy na specyfikację Xiaomi POCO F2 oraz wyniki w testach benchmarkowych tego sprzętu to zobaczymy, że urządzenie to jest najprawdopodobniej niczym innym jak bratem bliźniakiem Redmi K30. Oczywiście oba smartfony mogą różnić się wyglądem czy aparatami, ale sama specyfikacja w obu przypadkach będzie identyczna. To oznacza, że Pocophone F2 nie kontynuowałby tego co pokazał światu Pocophone F1 czyli niesamowitej wydajności w wyjątkowo niskiej cenie. Oczywiście Qualcomm Snapdragon 730G w zupełności wystarczy większości użytkowników, ale to nadal nie flagowa jednostka.

Zobacz także: Xiaomi mogło wcale się tak nie nazywać!

Dziwi mnie tak naprawdę tylko jedna rzecz. Redmi K30 jest dostępny w sprzedaży w Indiach, a seria POCO miała trafić przede wszystkich na rynek tego kraju. Tym samym możliwe, że Xiaomi będzie chciało z Pocophone F2 zrobić odpowiednika Redmi K30 i zaprezentować go na Starym Kontynencie. Jeśli faktycznie tak będzie to osoby nie interesujące się rynkiem mobilnym mogą całkowicie zagubić się w ofercie chińskiego producenta. Drugim możliwym scenariuszem jest to, że specyfikacje obu urządzeń będą podobne, ale sam wygląd telefonów będzie zupełnie inny. Jak będzie to wyglądać w rzeczywistości? Już niedługo w sieci powinny pojawić się kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Pocophone F1, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na premierę Pocophone F2? A może korzystaliście z pierwszej generacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!