Xiaomi prezentuje ładowarkę, która idealnie sprawdzi się w podróży

Xiaomi prezentuje ładowarkę, która idealnie sprawdzi się w podróży

Dziś na rynek trafia kolejny niesmartfonowy produkt jednej z licznych submarek Xiaomi. Tym razem jest to niewielka ładowarka sygnowana logo idmix, która ma idealnie sprawdzić się w podróży. Jednak, jak przystało na produkt chińskiego giganta, nie jest to zwykła ładowarką, którą znajdziemy w pierwszym lepszym sklepie. Czym zatem się wyróżnia? Przyjrzyjmy się jej bliżej!

Ładowarka i power bank w jednym

Tak naprawdę ciężko jednoznacznie stwierdzić czy nowość firmy Xiaomi to jeszcze ładowarka czy już power bank. Urządzenie zostało bowiem wyposażone w ogniwo o pojemności 10000 mAh. Wystarczy jednak nacisnąć jeden przycisk, aby zamienić bank energii w standardową ładowarkę całkowicie pomijając wbudowaną baterię. To nadal jeszcze nie wszystko. Idmix MR CHARGER (brzmi dumnie prawda?) posiada wbudowany adapter na gniazdka brytyjskie, europejskie oraz australijskie. Tym samym podróżując do krajów Starego Kontynentu, Wielkiej Brytanii czy Australii nie musimy martwić się o kupno dodatkowej przejściówki.

Xiaomi prezentuje ładowarkę, która idealnie sprawdzi się w podróży

Sama ładowarka jest niezwykle mała i tak naprawdę zmieści się bezproblemowo nawet do kieszeni w naszych spodniach. Z tego też powodu nowość producenta z Państwa Środka momentalnie została okrzyknięta produktem stworzonym dla osób, które często są w podróży. I przyznam szczerze, że ma to sens. Sam korzystam od jakiegoś czasu z trzyportowej ładowarki GreenCell, ale opcja z wbudowanym power bankiem wydaje się wręcz genialnym pomysłem.

Zobacz także: Xiaomi AirDots Pro 2 w drodze. Premiera razem z Mi MIX 4?

Na rynek trafią tak naprawdę dwie wersje nowości z logo idmix. Pierwsza z nich posiada certyfikat Apple MFI oraz oferuje ładowanie o prądzie 2.4 A oraz napięciu 5 V. Producent chwali się, że wystarczy 30 minut aby naładować iPhone XS Max o około 40%. Wariant ten został wyceniony na terenie Chin na 269 juanów (ok. 150 zł). Drugi wariant to coś stworzonego dla posiadaczy smartfonów z Androidem. Maksymalna moc tej ładowarki to 15 W (5 V/3 A), a jej cena została ustalona na poziomie 219 juanów (ok. 120 zł).

Co myślicie o ładowarce idmix MR CHARGER? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!