Xiaomi Super Soco RU czyli połączenie roweru i skutera elektrycznego

Xiaomi Super Soco RU czyli połączenie roweru i skutera elektrycznego

Pojazdy elektryczne cieszą się coraz to większą popularnością na całym świecie. Teraz na rynek trafia nowy sprzęt firmy Xiaomi, który jest czymś łączącym w sobie cechy zarówno roweru jak i elektrycznego skutera!

Xiaomi Super Soco RU

Nowy pojazd elektryczny podobny jest do modelu Xiaomi Super Soco CU, ale w nowości chińskiego producenta zostały dodane pedały, które umożliwią użytkownikowi dalszą jazdę nawet w momencie gdy poziom naładowania baterii spadnie do zera. Tym samym tak naprawdę możemy wybrać się Xiaomi Super Soco RU na naprawdę długie przejażdżki. Sama bateria, składająca się z ogniw 18650, pozwala na 80 kilometrów jazdy. Wynik ten jest naprawdę dobry i myślę, że w zupełności wystarczy większości użytkowników.

Xiaomi Super Soco RU czyli połączenie roweru i skutera elektrycznego

Nowy pojazd elektryczny giganta z Państwa Środka rozwija prędkość do 20 km/h. I to tak naprawdę może być jego główny problem. Z jednej strony jeżdżenie tak dużym sprzętem po chodniku czy ścieżce rowerowej wydaje się absurdalne, a z drugiej 20 km/h to prędkość zbyt mała by poruszać się po drodze. Oczywiście Xiaomi Super Soco RU został wyposażony w wyświetlacz LCD, na którym jesteśmy w stanie odczytać aktualną prędkość, poziom naładowania baterii czy sprawdzić czy z pojazdem jest wszystko w porządku. Jak przystało na firmę Xiaomi przygotowano także specjalną aplikację pozwalającą na zmianę ustawień czy podgląd parametrów urządzenia.

Zobacz także: Xiaomi wprowadziło do swojej oferty elektryczne wrotki, które w zeszłym roku pokazał Ninebot

Z przodu znajdziemy pojedynczą lampę o jasności 12000 kandeli, która ma zagwarantować widoczność nawet w całkowitej ciemności. Sprzęt dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych: czerwonej, białej, zielonej, szarej oraz pomarańczowej. Xiaomi Super Soco RU dostępny jest jedynie na platformie YouPin w cenie 3898 juanów czyli około 2120 zł. Nowy pojazd elektryczny chińskiej firmy najprawdopodobniej nigdy nie trafi do polskiej dystrybucji, a jego wysyłka z chińskich sklepów może być na tyle droga, że zakup urządzenia będzie całkowicie nieopłacalny.

Co myślicie o nowości firmy Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!