Kolejny klon? Xiaomi szykuje Mi 11 Lite 4G.

Kolejny klon? Xiaomi szykuje Mi 11 Lite 4G.

Model Xiaomi Mi 11 Lite 4G zadebiutuje wraz ze swoim bratem, droższym modelem wyposażonym w moduł łączności 5G. W sieci pojawiła się częściowa specyfikacja techniczna tego telefonu, która nie zaskoczyła mnie niestety niczym szczególnym. Zobaczmy, co znajdzie się w Xiaomi Mi 11 Lite 4G.

Tak prezentuje się Mi 11 Lite 4G na przecieku

Zasadniczą cechą, która wyróżni tego średniopółkowego smartfonu Xiaomi będzie jego ekran. Chińska firma zdecydowała się bowiem na wykorzystanie ekranu AMOLED, a nie IPS, tak jak w większości modeli, w tym na przykład POCO X3. Będzie to panel o rozdzielczości Full HD+ oraz o podwyższonym odświeżaniu obrazu na poziomie 90 Hz.

Sercem telefonu stał się procesor Snapdragon 720G, czyli ta sama jednostka, która gości w Redmi Note 9 Pro. Jak na średniopółkowca od Xiaomi jest to moim zdaniem bardzo słaby wybór. Producent z Państwa Środka przyzwyczaił nas bowiem do stosowania bardzo wydajnych układów, więc liczyłbym, że w Mi 11 Lite znajdzie się coś mocniejszego. Oczywiście limitem było tutaj wybranie jednostki bez 5G, wszystkie nowe procesory oferują wsparcie dla tego standardu łączności, chociażby taki Dimensity 800 znany z realme 7 5G. Procesor w Mi 11 Lite będzie wspierany najprawdopodobniej przez 6 GB RAM-u, a na dane możemy spodziewać się 64 lub 128 GB.

Zobacz też: Xiaomi Mi 11X oraz Xiaomi Mi 11i. Jesteście gotowi na te smartfony?

Kolejny klon? Xiaomi szykuje Mi 11 Lite 4G.

Telefon dostanie potrójny aparat (to jakaś nowość, że nie poczwórny, ale przynajmniej jeden niepotrzebny poszedł do kosza) o głównej matrycy 64 Mpix.

Co sądzicie o takim telefonie? Mi przypomina on Redmi Note 9 Pro z innym ekranem. Mam nadzieję, że taka specyfikacja zostanie odpowiednio wyceniona kiedy urządzenie trafi na nasz rynek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!